Stránky o klubu NHL

Článek 9.10. Vykročení pravou nohou   David Brunclík, Radek Štolpa

John Erskine Versus Garrett Burnett, autor Tim Sharp - AP

Záp. 03/04:   8.10. 4:1   19.11. 3:3 pp   7.12. 0:4   5.1. 2:2 pp   16.2. 1:3   22.2. 4:0

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Anaheim

Dallas nastoupil do nové sezóny v tmavých dresech, přesně podle nového pravidla NHL. První krok se mu vydařil doslova a do písmene nadmíru dobře.

Hned po 20. vteřinách se porvali Bill Guerin a Todd Simpson. Pomyslně tak odstartovali utkání, v němž viděli diváci v podstatě vše co by si mohli přát. Maximální nasazení, skvělý hokej, bitky, ale hlavně góly. K radosti publika to byli domácí, kteří hned od počátku diktovali tempo hry.

Ve 3. minutě otevřel skóre nejen zápasu, ale i celého ročníku NHL Sergej Zubov. Jak jinak než v přesilovce mu posunul puk nový kapitán Mike Modano a Sergej se nemýlil. Přesně po 30 vteřinách zasadil hostujícím Kachnám další smrtící úder Stu Barnes. Vracející se Sandis Ozolinš mu namazal přesně mezi kruhy a Barnes střelou nad Giguerovo rameno zajistil Stars vedení 2:0. Stu nastoupil na centru druhé formace a vedl si nadmíru dobře.

"Celý tým byl dnes večer neuvěřitelný. Byl to zkrátka skvělý hokejový
zážitek."

Sergej Zubov

Dallas si neustále udržoval územní převahu, kterou na malou chvíli přerušilo vyloučení Roba DiMaia za hákování. V oslabení odvedl dobrou práci Niko Kapanen a Mikem Modanem. Necelé tři minuty na to byl vyloučen Philippe Boucher a situace se opakovala, jen s tím rozdílem, že na ledě byl Modano a Rob DiMaio a druhému jmenovanému zneškodnil šanci Jean Sebastien.

V 17. minutě sebral Sergeji Fjodorovovi gól z hole domácí mág Marty Turco. O minutu později ho ovšem již překonal přesilovkovou trefou Rob Niedermayer. Skvělou třetinu potom zakončila formace vedená Niko Kapanenem a nováčkem Antti Miettinenem na levém křídle.

Do druhé třetiny nenastoupil Jere Lehtinen, kterého do ramene trefil Jason Krog. Na začátku 6. minuty zvýšil na 3:1 Stu Barnes. Sergej Zubov uvolnil ze zajití tří!!! protihráčů a elegantně našel před brankou volného Barnese....

V 9. minutě měl v přesilovce obrovskou šanci Jason Arnott, odkrytou svatyni hostí však minul. Dallas si stále udržoval převahu a v oslabení nedovoloval Anaheimu skórovat, zejména skvělou hrou Mika Modana. Hned první soutěžní zápas s kapitánským céčkěm odehrál skvěle.

Poslední gól v utkání přišel z hole Billa Guerina. Jen chvíli po návratu z trestné lavice dostal přesnou přihrávku do jízdy od Brendena Morrowa. Přestože byl atakován Sandisem Ozolinšem vymetl Giguerovi pavučinku - 4:1.

Přes veškeré obavy fungovala nově sestavená defenzíva velice dobře. Za elitními dvojicemi Numminen-Zubov a Matvichuk-Boucher nezůstávala pozadu ani mladá obrana John Erskine - Stephane Robidas. Hráli dobře pozičně a výborně bránili.

"Byl to začátek, jaký jsme všichni chtěli. Lépe jsme si to snad ani představovat nemohli."
Marty Turco

Brenden Morrow byl po právu vyhlášen první hvězdou zápasu. Byl totiž u všech čtyř gólů Dallasu.

"Byl to skvělý způsob, jak zahájit sezónu. Odpověděli jsme na fyzickou výzvu, brzy jsme vstřelili důležité branky a pak už jsme se soupeři jen vzdalovali."