23. 12. 08 Gólové hody v Ottawe ukončil Jason Smith  P. Čižmár

Ottawa – Dallas 5:4 pp (1:1, 2:2, 1:1, 1:0)

Toby Petersen bojuje s Nickem Folignem
(Autor – The Canadian Press/Sean Kilpatrick)

Po výhre nad Phoenixom a Columbusom Dallas znovu predviedol podpriemerný výkon, tentokrát v Ottawe, no aj to stačilo na zisk jedného bodu. Dallas prehral v Ottawe 5:4 po predĺžení.

Matt Niskanen znovu skóruje

1. Tretina

Od zápasového diania si odpočinuli Grossman aj Lundqvist a defenzíve Dallasu určite chýbali.

Aj keď prakticky o defenzíve sa dá hovoriť len z nadhľadu, mužstvá na oboch stranách robili až neuveriteľné množstvo chýb a brankári tiež zostali za očakávaním.

V polovici druhej minúty na Martyho Turca šla prvá strela zápasu z hokejky Alfredssona, čo znamenalo prvý gól pre domácich. Treba však povedať, že útočník Ottawy mal priestoru a času na skórovanie gólu až priveľa, vďaka neexistujúcemu backcheckingu a nulovému pokrytiu pásma pred brankárom Stars hostia prehrávali už v úvode 1:0.

51 sekúnd pred koncom prvej tretiny Matt Niskanen vyrovnal skóre, keď nie najprudkejšou strelou z pravého kruhu prekvapil Gerbera, 1:1.

Stars prestrieľali Senátorov 14-6.

Richards a Petersen strelcami v druhej tretine

2. Tretina

V štvrtej minúte hrali Senátori presilovú hru, ktorú aj dokázali využiť. Antoine Vermette zvýšil strelou z boku bránky na 2:1.

Z gólami sa v druhej tretine roztrhlo vrece, keď v ôsmej minúte Richards strelou zápästím do hornej časti bránky prekonal Gerbera počas presilovej hry. 2:2

O dve minúty neskôr zvýšil na 3:2 Toby Petersen z brejku, keď prekonal Gerbera strelou z ľavého kruhu.

Dvanásta minúta a druhá presilovka v druhej tretine znamenala vyrovnávajúci gól pre Ottawu. Jason Spezza sa dostal k puku, prikorčuľoval až k Turcovi, položil si ho na ľad a pohotovou strelou do horného rohu vyrovnal, 3:3.

Ottawa v druhej tretine prestrieľala Dallas 14-6.

Eriksson dáva šiesty gól v treťom zápase

3. Tretina

Už v druhej minúte Picard zvýšil na 4:3, keď domáci odohrali efektívnu presilovú hru. Obrana Dallasu a najmä oslabovková formácia zlyhala na plnej čiare, Chris Neil totiž osamotený, nikým neatakovaný, bránil Turcovi vo výhľade dosť dlho na to, aby Picard zvolil správny smer a vystrelil.

Päť a pol minúty pred koncom Richards spoza bránil prihral Erikssonovi, ktorý strelil svoj 18 gól v sezóne. 4:4

Strely v tretej tretine, Ottawa 9, Dallas 8.

"Hra v oslabení je zmes viacerých faktorov. Potrebujeme zákroky nášho brankára, myslím, že pár gólov malo byť chytených."
tréner Stars Dave Tippett

Predĺženie

Domáci mali už v úvode šancu na skórovanie z presilovej hry, pretože Daley sa previnil vyhodením puku z ľadovej plochy, no víťazný gól strelili až v štvrtej minúte predĺženia. Jason Smith z pravého kruhu vystrelil Senátorom druhý bod. 5:4.

"Veľa gólov nedávam, ale je pekné skórovať a pomôcť tak
tímu k veľkému víťazstvu."

Obranca Ottawy Jason Smith

Je zrejmé, že Marty Turco neodohral najlepší zápas, ale hádzať vinu prehry najmä na neho je značne krátkozraké. Presilovky zo strany Dallasu boli úbohé, premenili jednu zo štyroch, no veľakrát sa nevedeli ani dostať do pásma, a tak sa góly dávať nedajú. Oslabenia boli katastrofálne, tri góly zo šiestich presiloviek domácich sa inak nazvať nedá. Tippett namiesto hádzania viny na gólmana by sa mal posnažiť, aby presilové hry a oslabovky sa aspoň vyrovnali akémusi štandardu NHL, pretože to, čo Stars predvádzajú je značne pod priemerom. Väčšinu vhadzovaní Stars tiež prehrali. Netreba sa však uspokojiť ani s predvádzanou útočnou hrou, aj keď Dallas vstrelil štyri góly, Martin Gerber odchytal veľmi neuspokojivo a Stars mu jednoznačne môžu poďakovať aspoň za jeden získaný bod.