16. 12. 08 Dallas školáckou chybou daroval Kojotům dva body  M. Šimeček

Dallas – Phoenix 3:5 (2:2, 1:1, 0:2)

Celý zápas drželi domácí Hvězdy se soupeřem krok, až v poslední dvacetiminutovce jim Coyotes odskočili na rozdíl jednoho gólu a Dallas je už nedohnal.

Gólový účet utkání otevřel v 5. minutě první třetiny po rychlé protiakci Trevor Daley, jenž se přesně opřel do puku, který mu chvíli předtím nabídl Petersen – 1:0. Byl to vůbec první vstřelený gól nějakého obránce Dallasu od 29. října.

Coyotes srovnali skóre o několik chvil poté, přesněji v 8. minutě, kdy si za bránou domácích povodil forvard Viktor Tichonov obránce Niskanena, poté přihrál Hanzalovi a český útočník se z opačné strany nemýlil – 1:1.

Hosté pak během první poloviny úvodního dějství přidali ještě jeden gól, využívajíce přesilovou hru. V 10. minutě se o něj postaral zkušený Olli Jokinen, když tečoval střelu Eda Jovanovskiho – 1:2. Finský centr tak radostně oslavil svůj návrat do sestavy po několikadenní absenci zapříčiněné zraněním.

Domácí se ale nenechali zastrašit a kontrovali srovnáním. Také z přesilovky se prosadil James Neal, který do sítě dorážel střelu parťáka Robidase – 2:2.

V závěru na góly již tak bohaté první třetiny se skóre mohlo rozrůst ještě o další branku, Hvězdy však 44 vteřin trvající přesilovku 5 na 3 využít nedokázaly.

Po přestávce už tolik gólů nepadlo, ovšem úplně na prázdno z toho druhé dějství taky nevyšlo. Nejprve se v 9. minutě prosadil po Sydorově a Connerově střele Fabian Brunnström (3:2.), aby pak v samotném závěru dějství, čtyři vteřiny před koncem, vystřelil hostům srovnání svým druhým gólem v utkání Olli Jokinen – 3:3.

Třicetiletý Fin využil vyraženého kotouče a z opačné strany, než odkud původní střela letěla, překvapil gólmana Martyho Turca i celý tým Stars, který se už chystal do šaten za gólového stavu, jenž jim vyhovoval.

Ve třetí třetině se konala přestřelka. Oba týmy vyslaly na bránu soupeře více jak 10 střel, ovšem jen jeden celek se radoval z gólů.

Phoenix se do vedení dostal po hrubé chybě domácí obrany, když Turco vyjel ven z brány pomoci obráncům rozehrát kotouč. Přihrál jej podél mantinelu na volného Dayleho za bránou, který ovšem kotouč svou holí nechtěně odrazil k volnému Hanzalovi a ten už svou jednoduchou úlohu bez problémů zvládl a zavěsil do prázdné klece – 3:4.

Stars s výsledkem zápasu nic udělat nezvládli a nakonec ještě, při hře bez brankáře, dostali pátý gól, jenž si připsal Steven Reinprecht – 3:5.