16. 12. 08 Nováčci Wandell a Brunnström sestřelili Detroit  R. Štolpa

Dallas – Detroit 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Marty Turco předvedl celkem 37 úspěšných zákroků
(Autor – AP Photo/LM Otero)

Po velmi špatném začátku se Stars přecejen trochu zvedli a začali sbírat body. Nedaří se jim ale vyhrát více zápasů po sobě a tak je to střídavě výhra nebo prohra. Po prohře s Phoenixem přijel do Dallasu silný Detroit a Hvězdy nic nedaly na bilanci, kterou s nimi v poslední době mají. Po prohře zkrátka následuje výhra a tak to tentokrát odnesl Detroit.

Dallas se musel v zápase obejít bez zraněného Stephana Robidase, jenž nenastoupil pro zlomenou čelist a několik zápasů ještě určitě vynechá.

Do vedení se dostal favorit z Detroitu. Stars si v 7. minutě úvodní části nepohlídali Hudlera, který měl dostatek času a prostoru aby zamíchal s pukem a pak narýsoval perfektní křižnou přihrávku na najíždějícího Lebdu. Proti jeho střele se už Turco nestačil přesunout a inkasoval – 0:1.

Stars měli v závěru třetiny možnost sehrát dvojnásobnou přesilovku, ale jak už je letos špatným zvykem, nedokázali ji využít.

Druhá třetina se ukázala být pro vývoj zápasu rozhodující. V 6. minutě vyhrál souboj u mantinelu Wilson, v prostoru levého kruhu se puku zmocnil Tom Wandell a backhandovou střelou jej poslal za Conklinova záda – 1:1. Pro Wandella to byl premiérový gól v NHL v jeho druhém zápase.

"Nějak ten pocit ani nemohu popsat. Nejdřív se z toho snu musím probudit."
útočník Stars Tom Wandell

Zápas s Detroitem bývají v Dallasu tradičně vyprodané a také velmi emotivní. Vyrovnávacím gólem naladění fandové aplaudovali o necelé dvě minuty později podruhé. Další švédský nováček Fabian Brunnström dostal pěknou přihrávku od Ribeira a z mezikruží poslal Dallas do vedení – 2:1!

"Druhá třetina byla z naší strany opravdu výborná. Dobře jsme bránili a Marty chytal opravdu výborně. Dodal nám dnes spoustu sebedůvěry."
útočník Stars Mike Modano

Detroit po druhém inkasovaném gólu zvýšil obrátky a snažil se vrátit vedení na svou stranu. Hráči Dallasu však příkladně bojovali, obětavě bránili, padali do střel. Jejich snahu korunoval skvělým výkonem Marty Turco, který od Lebdova gólu už za svá záda nepustil žádný střelecký pokus soupeřových bruslařů. Sluší se poznamenat, že těch úspěšných zákroků bylo nakonec 37!

"Vždy když jsme sem v posledních letech přijeli, byl to souboj o čelo v konferenci nebo naposledy v play off konferenční finále. Přesto že je na tom Dallas špatně, tak jsme věděli, že to bude těžký zápas. Pořád je to pyšný tým."
trenér Red Wings Mike Babcock

Při střele Franzena Turcovi sice pomohla tyč, ale na to se historie neptá. Když pak v závěru pečetil výsledek gólem do prázdné branky Mike Ribeiro, Stars zvítězili po obětavém a týmovém výkonu 3:1.

"Turco byl dnes tak skvělý! Bylo tam hned několik závarů kolem branky, ale Marty si se vším poradil. Obránci navíc zblokovali spoustu střel a dařilo se nám i účinně rozehrávat puk z pásma."