13. 10. 08 V Nashville Dallas neuspel  P. Čižmár

Nashville – Dallas 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Jason Arnott podruhé překonává Marty Turca
(Autor – AP Photo/Bill Waugh)

V piatok odohrali Hviezdy zápas s Columbusom, v ktorom aj keď získali bod, predvedená hra určite nebola hodná mužstva ako je Dallas. Už na druhý deň ich čakal duel s Nashvillom, kde sa očakávalo, ako Hviezdy zaregujú na predchádzajúcu prehru a nie veľmi dobrý výkon. Odpoveď na túto otázku bola viac ako zlá.

Arnott strieľa víťazný gól

1. tretina

Dallas nastúpil v rovnakej zostave ako v piatok, aj keď počas zápasu Dave Tippett formácie často prehadzoval a menil. Štart však vôbec nebol dobrý a už v prvej minúte Shea Weber prekonal Marty Turca.

O 30 sekúnd na to pohotovo zareagoval Trevor Daley, ktorý obdržal prihrávku spoza brány od Morrowa, vystrelil od ľavého kruhu a Dan Ellis na puk nedosiahol.

Výkon, hra a nasadenie hráčov Dallasu bolo viac menej rozpačité, prakticky neexistoval systém hry, v útoku sa nikto nevedel presadiť a tak často sa puky jednoducho nahadzovali do útočného pásma, kde o nich samozrejme prišli. Predátori si prechádzali cez stredné pásmo a obrannú líniu ako horúci nôž maslom, často narazili až na dobre chytajúceho Marty Turca.

Ukázal sa aj Sean Avery, nie však v dobrom svetle. V prvej tretine sa strhla bitka, v ktorej účinkovali Ott, Tootoo, Crombeen, de Vries, Avery a Hamhuis. Všetko by bolo v rámci medzí, až na to, že Avery musel pod sprchy za nešportové správanie. On to však neuniesol a po diskusii s rozhodcami, kde padlo pár vľúdnych slov, mu rozhodcovia udelili ďalšiu penaltu za nešportové správanie. V budúcnosti sa tak bude musiet krotiť, pretože ak sa to stane aj po tretíkrát, Avery automaticky vynechá nasledujúci zápas.

Následne Nashville hral presilovku o dvoch hráčov, tú síce nevyužili, ale nasledujúcu presilovku už áno, strelcom gólu bol Jason Arnott.

Ani presilovky, ani oslabenia Stars nehrali dobre, často si navzájom zavadzali, odkrývali priestory, alebo robili iné chyby, na ktoré nie sme zvyknutí.

"Snažíme sa nájsť v hráčoch iskru, lebo v posledných dvoch zápasoch sme ju nemali. Máme pred sebou veľa práce, vo všetkých herných činnostiach. Zatiaľ ani zďaleka nie sme blízko. Snažíme sa nájsť niekoho, ktorý spraví svoju prácu tak, ako treba."
trenér Stars Dave Tippett

Turco drží Stars v hre

2. tretina

"My bojujeme o víťazstvo, ale niekedy nie všetci naraz. Musíme bojovať tak ako v predchádzajúcich rokoch, musíme pozdvihnúť pracovnú morálku a hrať ako tím."
obránce Stars Phillippe Boucher

V druhej tretine gól nepadol, ale šance mali obe mužstvá. Brad Richards nastrelil tyč, Dan Ellis vychytal veľkú šancu Erikssona, najviac sa však činil na druhom konci Marty Turco, ktorý svoje mužstvo podržal a dal mu šancu na víťazstvo.

"Stále si udržujeme zlozvyky z prípravných zápasov, a robíme zo seba hlupákov ak si myslíme, že môžeme mať po tomto čistý štít. Každý sa musí pozrieť sám na seba a potom tímovo, kde chceme byť, kde momentálne sme a byť pri tom realistický."

Arnott znovu dáva gól

3. tretina

Tretia časť hry sa v ničom nelíšila od predošlých dvoch. Predvedená hra bola úbohá, za tú by sa mohlo hanbiť aj Los Angeles Kings. Stars dostali možnosť zahrať si svoju piatu presilovú hru, no veľa vody nenamútili, za to Nashville štyri minúty pred koncom zvýšil na 3:1 z hokejky Arnotta.

"Sú to len dva zápasy, ale rozhodne chceme hrať lepšie."