11. 10. 08 Premiéru ukončil Rick Nash  R. Štolpa

Dallas – Columbus 4:5 pp (0:1, 2:0, 2:3, 0:1)

Rick Nash právě vstřelil rozhodující gól
(Autor – AP Photo/Matt Slocum)

V American Airlines Center se začalo kvůli úpravě ledové plochy s mírným zpožděním a první šanci měli domácí. To Mike Ribeiro chytrou stahovačkou oklamal protihráče a předložil puk před branku Brendenu Morrowovi, který ale nastřelil pouze tyč Leclairovy branky.

Ještě za bezgólového stavu se poprvé předvedl Sean Avery, když hokejkou klepl hostujícímu brankáři do lapačky ve které skrýval kotouč. Do parády si jej okamžitě vzal Jason Chimera.

První gól přišel na řadu v 16. minutě když se za vlastní brankou nedohodli Boucher z Fistricem. Následovala přihrávka před branku, kde byl u puku první Voráček a bez přípravy jej poslal do branky. Kotouč se ale odrazil od zadní tyče, vyletěl z branky a ve hře se pokračovalo. Gól byl rozhodčími uznán při prvním přerušení hry a nutno dodat, že byl evidentní – 0:1.

Stars dokázali odpovědět po změně stran dvěma přesnými trefami. Nejprve při dvojnásobné přesilovce vyrovnával Brenden Morrow, když se prosadil jak jinak než v brankovém prostoru. Jen o pár minut později zavezl podél levého mantinelu puk do pásma Stephane Robidas a jeho centr před branku poslal vtipnou tečí do sítě nováček James Neal – 2:1.

"Myslím že byl vynikající. Možná to byl náš nejlepší hráč dnes večer, hrál vskutku výborně."
trenér Stars Dave Tippett

Slibné vedení nevydrželo Dallasu ve třetí části příliš dlouho. Columbus koučován bývalým trenérem Stars Kenem Hitchcockem totiž nesložil zbraně, spíš naopak. Výsledkem bylo nejen vyrovnání Kristiana Huseliuse, které přišlo ve 3. minutě, ale i vedoucí gól Andrew Murrayho, který se po Novotného přihrávce z rohu nadvakrát prosadil v předbrankovém prostoru – 2:3.

Columbus svoje vedení pojistil v minutě osmé, Derick Brassard zvyšoval už na 2:4. Stars se dokázali do zápasu vrátit. Nejprve v 17. minutě Brad Richards tečoval střelu Stephana Robidase a o půl minuty později skóroval tvrdou ranou Trevor Daley.

V prodloužení ale zajistil prémiový bod pro hosty jejich kapitán Rick Nash. V rychlém protiútoku třech proti dvěma bránící hráči dokonale zakryli Turcovi výhled.

"Dostal jsem puk, zavřel jsem oči a napálil to na branku."
kapitán Blue Jackets Rick Nash

Do konce prodloužení zbývalo 21 vteřin.

"Je to pro mě zklamání mít z dnešního zápasu jenom bod. Očekáváme od sebe víc než jsme dnes předvedli, tohle není hra kterou chceme hrát. Musíme hrát poctivě po celých 60 minut a do okamžiku než se nám to bude dařit, bude těžké vyhrávat hokejové zápasy."