23. 12. 07 Zubov a Turco rozhodli zápas v Edmontone  P. Čižmár

Edmonton – Dallas 1:2 sn (1:1, 0:0, 0:0, 0:0, 0:1)

V Edmontovu se bojovalo na ostří nože, na snímku Matt Carle a Chris Conner
V Edmontonu se bojovalo na ostří nože, na snímku Matt Carle a Chris Conner
(Autor – AP Photo/Jeff Chiu)

Edmonton má túto sezónu neskutočnú formu v nájazdoch, najlepšiu v lige. Len jeden zápas z jedenástich prehrali, keď sa rozhodovalo až v nájazdoch, to sa však nestretli s dallasskými Hviezdami.

Halpern a Penner skórujú

Posledné tri zápasy Olejári vyhrali, všetky až na nájazdy, takisto Stars získali z posledných troch zápasoch šesť bodov a tak bolo jasné, že niekomu sa víťazná séria skončí.

Ako brankári sa predstavili Marty Turco, ktorý celkovo vychytal 33 striel a na druhej strane Dwayne Roloson, ten sa určite nenudil a zastavil celkovo 35 striel.

Už od začiatku mala hra svižný priebeh a hneď v úvode spálil Mike Ribeiro takmer stopercentnú šancu, keď mal dostatok voľného priestoru pred bránkou no úžasným zákrokom sa predviedol Roloson.

To, čo sa nepodarilo Ribeirovi sa podarilo Jeffovi Halpernovi, v štvrtej minúte bol sám pred bránkou, Mike Modano ho prihrávkou našiel a tak nič nestálo v ceste za zápisom ďalšieho gólu do osobných štatistík. 0:1

Steve Ott hral úžasne energicky a znepríjemňoval život tým najlepším hráčom, a tak niet divu, že po zákroku na Aleša Hemského vzal spravodlivosť do vlastných rúk Steve Staios a obaja si tak od hokeja mohli na pár minút odpočinúť.

Stars nemali ani jednu presilovú hru v prvej tretine, Edmonton áno a tú aj využil. V 19. minúte ukázal svoje prednosti Dustin Penner, od pravého kruhu sa odtrhol od troch hráčoch, tí ho nedokázali zastaviť a nakoniec Penner predviedol úžasný zdviháčik a Turco bol bez šance. 1:1

Stars boli na strely menej aktívni, Edmonton ich prestrieľal 11-8.

Na buly boli hostia omnoho lepší, vyhrali 11 zo 16 vhadzovaní.

Gólmani stopercentní

V druhej tretine sa z pohľadu zápasu nič vážnejšie neudialo, ani jednému tímu sa nepodarilo skórovať, aj keď najväčšiu šancu mal Penner, ktorý sa dostal do brejku, no Marty Turco ho zastavil.

"Neskór mi Penner povedal, že som mal šťastie, ja som naňho len žmurkol. V zápase bolo veľa dôležitých momentov a tento bol jeden z nich."
gólman Stars Marty Turco

Oba tímy vyslali na bránku 10 striel, Stars si presilovku opäť nezahrali, protivník len jednu, no ani tú nevyužil.

Útočníci bez šance

Ani v poslednej tretine sa nepodarilo skórovať, či už z jednej alebo druhej strany. Oba tímy mali 11 striel na bránu, Edmonton nevyužil jedinú presilovku v tretine a rovnako obstáli aj Hviezdy.

Predĺženie

Stars odohrali predĺženie v presilovke, vyslali na Rolosona 7 striel, no ani to nestačilo. Bolo teda jasné, že sa tímy stretnú v nájazdoch, Edmonton v nich je túto sezónu najlepší, Dallas však je na prvom mieste celkovo.

Nájazdy

Ako prví boli na rade Gagner a Modano, no prvý menovanú minul bránu a Modanovi Roloson jeho strelu zblokoval. 0:0

Hemský sa pokúsil o blafák z beckhandu, no Marty to predpokladal a zahral skvele. Na druhej strane bol na rade Zubov, ktorý v tejto sezóne nepremenil ani jeden nájazd z celkovo troch, tentokrát to však vyšlo, na jeho strelu do horného rohu bol Roloson prikrátky. 0:1

Horcoff musel dať, no jeho strelu zápästím zblokoval betónmi Turco. 0:1

Stars tak vyhrali štvrtý zápas v rade pred ťažkým dielom s Vancouvrom.

"Dnes jsme makali opravdu poctivě a naše přesilovka nám přinesla dva důležité góly. Nakonec jsme našli způsob jak vyhrát."