10. 12. 07 Vermette nasměroval Ottawu k vítězství  R. Štolpa

Dallas – Ottawa 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)

Antoine Vermette bal jednou z hlavních postav zápasu
(Autor – AP Photo/Tony Gutierrez)

Jen málokdo by po dnešním zápase věřil tomu, že Ottawa prohrála sedm z předchozích osmi zápasů. Ale špatným výkonům Ottawy je zřejmě konec. Senátoři vyhráli na Floridě a podobný kousek se jim podařil i v Dallasu.

Rozhodující produktivita

Souboje Dallasu s Ottawou povětšinou přinášejí zajímavou hokejovou podívanou a nejinak tomu bylo i tentokrát. Od prvních minut byl průběh zápasu vyrovnaný se šancemi na obou stranách. O první zápis do listiny střelců se ale postarali hosté z Kanady.

Již v 6. minutě střílel Schubert, Mike Smith měl zakrytý výhled a kotouč skončil v síti – 0:1.

Ihned po vhazování Steve Ott vyprovokoval Chrise Neila, načež si Neil vysloužil 2+2 minuty za hrubost. V následující přesilové hře vysunul Zubov kolmicí mezi beky Jokinena, ale při jeho průniku si lehce pomohl holí Wade Redden, za což byl vyloučen. Ottawa šla do tří. Stars se podařilo dvojnásobnou přesilovku využít. Od modré střílel Sergej Zubov, před brankou tečoval puk Morrow přímo k Hagmanovi, před nímž se ukázala poloprázdná branka – srovnáno 1:1.

V 17. minutě se Ottawa ujala vedení v zápase podruhé. Antoine Vermette se ve středním pásmu zmocnil kotouče, prohodil ho zkoprnělému Robidasovi mezi nohama a lehce překonal Mikea Smithe – 1:2.

"Bylo třeba, abych v úvodu předvedl několik skvělých zákroků, ale dnes se mi to nepodařilo. Jakmile jednou v zápase prohráváte, je velmi těžké výsledek otočit. Pár lepších zákroků a zápas mohl vypadat zcela jinak."
gólman Stars Mike Smith

Ottawa dominuje, Hagman jde ven

Ve druhé třetině byla převaha Ottawy zcela evidentní. Sens výborně bránili střední pásmo, skvěle se pohybovali a napadali. Dallas často nevěděl, jak se dostat do útočného pásma. V 7. minutě si nedovoleným zákrokem pomohl Junior Lessard, jenž nastoupil na pravém křídle první Ribeirovy formace, ale Ottawa přesilovku využít nedokázala.

Jen o několik minut později opět najížděl na Smithe Antoine Vermette, který odehrál utkání ve skvělé pohodě a byl jen velmi těžko k zastavení. Tentokrát si v zakončení ale nepočínal tak chladnokrevně a Smith proti němu včas natáhl svoji hůl.

Světlé chvíle Stars přišly v 16. minutě, když byl vyloučen Meszároš. Modano ale v početní výhodě nastřelil pouze tyč, načež u mantinelu tvrdě fauloval Schuberta Niklas Hagman. Hagman dostal pětiminutový trest, k němu navíc trest do konce zápasu a zamířil předčasně pod sprchy.

Senátoři zavřeli Dallas do pásma důkladně a zle Hvězdám zatápěli, ale domácí hráči se dokázali obětavým výkonem ubránit. Paradoxně tak ve druhé třetině vůbec neinkasovali, i když Ottawa měla místy opravdu drtivou převahu.

"Výborně jsme bruslili. Vrátili jsme se ke stylu, ve kterém jsme sezónu zahájili. Lépe jsme napadali soupeřovu rozehrávku a přineslo nám to i několik šancí."
útočník Sentors Mike Fisher

Gól Ribeira přichází příliš pozdě

V závěrečné třetině dobíhala pětiminutová přesilovka hostí, ale ti ji nebyli schopni proměnit. Podařilo se jim to až v početní výhodě v 7. minutě. Na trestnou lavici si šel sednout Stu Barnes, když jeho vysokou hůl v soupeřově obličeji postřehl až čárový rozhodčí.

Přesilovou hru využil Mike Fischer a o vítězi utkání bylo v podstatě rozhodnuto. Dallas neměl na obrat v zápase sílu, hosté hráli až příliš dobře.

Stars se sice podařilo vykřesat jiskřičku naděje, když v 19. minutě snížil centr první formace Mike Ribeiro, ale třicet vteřin před koncem pečetil výsledek do prázdné branky Chris Kelly, když chvíli před ním poslal puk na tyč Daniel Alfredsson.

Dallas prohrál druhý domácí zápas v řadě a z posledních šesti zápasů to byla již čtvrtá prohra.

"Na zápas jsme byli dobře připraveni, hodně jsme se soustředili, ale nedokázali jsme naše příležitosti proměnit a produktivita dnešní zápas rozhodla."