14. 4. 08 Další skvělý výkon přinesl další vítězství  R. Štolpa

Anaheim – Dallas 2:5 (0:1, 2:1, 0:3)

Stav série 0:2

Mike Modano právě vstřelil vítězný gól
(Autor – Getty Images/Stephen Dunn)

I ve druhém zápase na ledě Ananheimu dokázali Stars najít cestu k vítězství. Po dvou zápasech na soupeřově kluzišti si tak odvážejí slibné vedení 2:0 na zápasy.

Ribeiro tlumí nápor Anaheimu

Anaheim vstoupil do utkání tak, jak se všeobecně očekávalo, a tak, jak hráči Ducks před zápasem avizovali. Od úvodního hvizdu hráli fyzicky, dobře napadali, bruslili. Byli zkrátka lepším týmem, jenže svoje akce nedokázali zakončit, ba co víc, ani si žádné vyložené šance nevypracovali. Dallas totiž výborně bránil, Marty Turco navázal na bezchybný výkon z prvního zápasu, obrana pracovala spolehlivě.

Stars navíc dokázali na úvodní tlak domácích odpovědět tím nejlepším způsobem, vstřelením branky. Běžela sedmá minuta, na modré čáře obral Beauchemina o puk Mike Ribeiro, rychle se dostal do samostatného úniku, který zakončil ukázkovým blafákem do backhandu. Puk umístil ke vzdálenjší tyčce Giguerovy branky a Dallas vedl – 0:1.

Dvě minuty po úvodní brance šel na trestnou lavici Niklas Hagman, ale domácí přesilovku využít nedokázali a podobně si počínali i hráči hostí při přesilovce v 11. minutě. To se proti pravidlům provinil Scott Niedermayer.

Ducks se vrací do zápasu

Hned v úvodu druhé části podruhé v zápase fauloval Scott Niedermayer a Hvězdy z Dallasu trestaly. Robidasovu střelu od modré čáry Giguere neudžel. V předbrankovém prostoru se nejlépe zorientoval Jere Lehtinen a s ledovým klidem zvýšil na slibných 0:2. Chris Pronger k Lehtinenovi přistoupil příliš pozdě.

Na začátku třetí minuty fauloval jinak výborně hrající Loui Eriksson a domácí v přesilovce vstřelili svůj první gól v letošním play off. Scott Niedermayer se střelou od modré čáry chytře počkal, až bude Selänne před brankou zcela sám a finskému kanonýrovi se podařilo puk perfektně tečovat nad Turcovo rameno – 1:2. Důležitou práci odvedl před brankou Todd Bertuzzi, když zablokoval obránce Grossmana.

Anaheim dostal novou chuť do hry a ještě do konce druhé třetiny domácí srovnali. V 17. minutě pustili Niskanen s Boucherem do pásma Bertuzziho až příliš lacino a vůbec si nevšimli, že jim za zády najíždí Travis Moen. Bertuzzi mu poslal přesnou přihrávku, Moen si položil Turca a u vzdálenejší tyče našel mezírku velkou jako hokejový puk – srovnáno 2:2.

Za nerozhodného stavu začali faulovat nejzkušenější hráči Dallasu. Nejprve fauloval Mike Modano, aby ho se závěrečnou sirénou druhé třetiny napodobil kapitán Morrow.

Modano rozhoduje, Richardsova formace jistí výsledek

A když se jako třetí do party přidal faulující Richards, zdálo se, že je jen otázka času, kdy se Anaheim ujme vedení. Jenže Ducks tři přesilovky v řadě využít nedokázali a stihl je za to krutý trest.

"Prohrávali jsme 0:2 a dokázali sme srovnat na 2:2. Myslím že jsme v těch chvílích hráli opravdu dobře a vypadalo to, že nás čeká dobrá třetí třetina, ale jakmile Modano skóroval na 2:3, když jsme předtím nevyužili dvě přesilovky, všechno se úplně sesypalo."
brankář Anaheimu J.S. Giguere

V 6. minutě seděl na trestné lavici Bobby Ryan a přesilovou hru využil Mike Modano. Jeho tvrdá střela od modré čáry se zastavila až v síti, když před brankou clonil Hagman s kousek před ním Lehtinen – 2:3.

"Dokázali jsme ta oslabení ubránit a v přesilovce pak vstřelit vedoucí gól. Byl to zřejmě rozhodující moment zápasu."
útočník Dallasu Mike Modano

V posledních zápasech základní části Dallas několikrát neudržel slibné vedení a jak se zdá, hráči si z toho vzali ponaučení. Po vstřelení třetího gólu se nestáhli do vlastního pásma, nevyčkávali, ale hráli aktivně a snažili se přidat další branky. A to se jim také podařilo.

Už necelou minutu po Modanově rozhodující trefě zvýšil na 2:4 Brad Richards. Rychlou akci založil ve vlastním pásmu Eriksson, narazil si ve středním pásmu s Lundqvistem, přihrál na pravé křídlo Richardsovi, jehož střela švihem mířila mezi Giguerovy nohy.

V 15. minutě tatáž ofenzivní trojice pečetila výsledek utkání na solidních 2:5. Zpoza Giguerovy branky přihrával Brad Richards a před ní byl Loui Erikson zcela osamocen, tudíž pro něj nebylo problémem skórovat.

Stars tedy po velmi vyzrálém výkonu zvítězili i podruhé a do Dallasu si odvážejí slibný náskok.