Dallas – St. Louis 4:3 sn (1:1, 1:0, 1:2, 0:0, 1:0)

Dennis Wideman penaltu proměnit nedokázal, Dallas v nich opět vyhrál
(Autor – AP Photo)

Aj napriek papierovým prognózam a štatistikám duel medzi Stars a Blues bol dramatický, rozhodnúť museli samostatné nájazdy.

Wideman skóruje, Morrow zrovnáva

Ten, kto si myslel, že duel medzi Blues a Stars bude samozrejmou výhrou domácich, sa veľmi mýlil. Už na začiatku tretiny dali hostia vedieť, že zadarmo body nepustia. Najväčšou oporou tímu bol brankár Curtis Sanford, ktorý sa prezentoval niekedy až neuveriteľnými zákrokmi.

Pri presilovke domácich v 4. minúte Wideman spomedzi kruhov po prihrávke Sillingera otvoril skóre zápasu. Bola to zároveň prvá strela Blues, no chvíle Martyho Turca ešte len mali prísť.

Ak neuspel Sanford, tak ho zachránila tyč. Prvýkrát po strele Robidasa.

V 15. minúte vyloženú šancu nepremenil Modano, keď z bezprostrednej blízkosti trafil druhú tyč v zápase.

Dve minúty pred koncom tretiny prišla odpoveď Dallasu. Po strele Bouchera od modrej puk našiel Guerin, ktorý backhandom našiel spoluhráčov pred Curtisom Sanfordom. Arnottov pokus bol neúspešný, no Morrow toľko smoly nemal a z jasnej pozície skóroval – 1:1.

Zubov otáča stretnutie

Stars sa v druhej tretine dlho nevedeli presadiť. Obrana Bluesmanov bola nepriestupná a na samom konci snáh domácih stál Curtis Sanford.

"Sanford bol úžasný. Udržal nás v hre po celý čas. Mohli sme z Dallasu odísť s dvoma bodmi."
Dean McAmmond

Recept na gólmana našiel až v samom závere tretiny Sergej Zubov. Stars hrali presilovku, v poradí druhú a hneď ju aj zúžitkovali. Výbornú prácu pred gólmanom odviedol Morrow. Zubov tak tvrdou strelou našiel voľné miesto v bránke Sanforda a skóroval. 2:1

Dráma pokračuje, Boucher zachraňuje Stars

Zdalo sa, že po góle Zubova si Stars udržia vedenie, no Blues boli proti. Dvoma gólmi sa dostali do vedenia.

Domáci sa ani nestihli rozkorčuľovať a hostia už začali útočnú akciu. Drake vletel do obranného pásma Stars, puk prevzal Sillinger a Turco musel druhýkrát kapitulovať. 2:2

V 10. minúte mohol poslať Stars do vedenia Jere Lehtinen, no už po tretíkrát zachránila Sanforda tyč.

Dokonalý obrat sa bluesmanov podaril v 14. minúte. To na trestnej lavici sedel Nathan Perrott. Dallman od pravého mantinela vystrelil a Blues boli na koni. 2:3.

Minútu pred koncom tretiny si šiel Turco sadnúť na striedačku. Dallas teda hral so šiestimi hráčmi. Young mohol rozhodnúť, no namiesto strely volil prihrávku. Tú vystihol Jokinen, vpadol do útočného pásma a prihral rozbehnutému Ottovi. Ten Sanforda neprekonal, no Jokinen to skúsil ešte raz, našiel prichádzajúceho Bouchera a ten backhandovou strelou v neskutočne dramatickom zápase poslal domácich do predĺženia.

Turco dotiahol tím až do samostatných nájazdov

Na začiatku tretej minúty si šiel na trestnú lavicu sadnúť Robidas. Jeho vylúčeniu predchádzala situácia, keď namiesto puku skončil za Martyho chrbtom Wideman. St. Louis vytváralo neuveriteľný tlak na Hviezdy, no Marty Turco chytal skvele a poslal Stars až do samostatných nájazdov.

Zubov rozhodol o dvoch bodoch pre Dallas

Penalty

Do brány sa ako prvý postavil Turco, proti nemu Sillinger. Jeho blafáčik však skončil na hornej tyči Martyho bránky.

Zubov našiel na Sanforda recept a pekným blafákom dal víťazný nájazd zápasu.

Wideman na udržanie v zápase musel skórovať, pretože po ňom bol pripravený Jokinen. No jeho strelu Marty vyrazil a zo vzduchu ju nakoniec ukryl pod svojou lapačkou.

To už bol pripravený kráľ nájazdov Jussi Jokinen. Ten si takisto zvolil forehandový blafák a ukončil tak úspešne šiesty samostatný nájazd.

"Samostatné nájazdy sú veľmi dôležité. Máme z nich už šesť bodov a to bude hrať rolu na konci sezóny."