24. 1. 06 Kojoty smetl týmový výkon Stars  R. Štolpa

Dallas – Phoenix 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Curtis Joseph chytal výborně, prohře však zabránit nadokázal. Právě inkasuje gól z hole Jussi Jokinena
(Autor – AP Photo/Tony Gutierrez)

Podvakrát prohrál Dallas s Phoenixem na domácím ledě, napotřetí se mu již podařilo zvítězit.

Turco chybuje v rozehrávce

Dallas nastoupil v brance s uzdraveným Marty Turcem a začal tak, jak je již v Texasu zvykem. Zatlačil svého soupeře na jeho polovinu, aby diktoval tempo hry a z první ojedinělé šance Phoenixu si nechal dát gól.

Nahozený puk odehrál Turco holí dřív, než ho Sanderson dojel. Rozehrál ho ovšem na modrou čáru, kde právě přijížděl Dave Scatchard a tvrdou střelou bez přípravy Turca v brance zaskočil – 0:1.

Jelikož je Janne Niinimaa na marodce, vrátil se trenér Tippett k osvědčenému složení obranných dvojic. Na počtu inkasovaných branek to bylo ihned znát. Dallas sice brzy prohrával, ale jak se ukázalo, byla to jediná inkasovaná branka.

Ještě do první sirény stačil Dallas vyrovnat. Mike Modano vjel s pukem na holi do útočné třetiny, rozvážně zamanévroval a mezi čtyřmi bránícími hráči přistrčil na volného Zubova. Na jeho střelu švihem se vynikající Joseph natahoval marně – 1:1.

Dallas koncertuje

Do druhé třetiny vtrhnuli domácí jako uragán. Hned v polovině první minuty chybovali hosté v rozehrávce, Modano jejich chybu vystihl. Od levého mantinelu pak vyslal přihrávku, kterou Jussi Jokinen nechytatelnou bombou poslal do brány. Kotouč zazvonil o tyč a skončil v síti, Joseph byl bez šance – 2:1.

Ve třetí minutě fauloval Shayne Doan. Dallas sice sehrál přesilovku velmi staticky, ale v jejím závěru si přece jen vytvořil tlak, který šest vteřin po uplynutí trestu proměnil Brenden Morrow v další branku.

Hostím se naskytla výborná příležitost ke změně skóre v 6. minutě. To ve vlastním oslabení při Svobodově vyloučení fauloval Modano a rozhodčí poslali Dallas do tří. Během minuty a třinácti sekund však Phoenix nedokázal ani vystřelit a Stars se v pohodě ubránili.

"Nevyužili jsme dvojnásobnou přesilovku proti dobrému týmu. Přinejmenším bychom měli vystřelit na branku… "
Wayne Gretzky

Skvělou druhou třetinu završil v čase 14:00 Jason Arnott. Arnott se před brankou snažil přihrát Guerinovi, jenž byl připraven ke střele. Do přihrávky však vložil hůl Oleg Saprykin a nešťastně jej poslal do sítě – 4:1.

Sanderson nastřelil břevno

Přestože Dallas pokračoval v dobrém výkonu i v závěrečné části, měli největší šanci hostující Kojoti. To se Geoff Sanderson sám řítil na Turca a poslal kotouč do břevna. V první chvíli to vypadalo na jasnou branku, ale opakovaný záběr vše odhalil.

Dallas si tak po třech prohrách konečně připsal další body.

"Byla to jen otázka času. Hráli jsme naplno od začátku do konce a těžili z našich příležitostí. "