30. 10. 05 Turco nabídl Edmontonu vítězství  R. Štolpa

Dallas – Edmonton 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)

Vojtěch Polák se pokouší překonat Jussiho Markkanena
(Autor – AP Photo/Matt Slocum)

Sedm zápasů čekal Edmonton než opět poznal jak chutná vítězství. Pak přijel do Texasu a stejně jako San Jose si i Edmonton odvezl oba body a Dallas tentokrát nevydržel ani do pordloužení.

Markkanen svůj tým drží, Turco ne

1. Třetina

Dallas sice Oilers v úvodní části přehrával, přestřílel 11 – 4, ale Jussi Markkanen šanci Stu Barnese chytil a střela Jere Lehtinena skončila pouze na tyči.

Edmonton šel do vedení na konci první třetiny. V čase 19:25 se prosadil Marc Andre Bergeron. Stu Barnes prohrál v obranném pásmu buly a Bergeronova střela od modré čáry pronikla do sítě – 0:1.

Guerin s Modanem srovnávají, Smyth dává Oilers opět vedení

Na začátku druhé třetiny se Hvězdám naskytla po vyloučení Ryana Smytha a Ethana Moreaua minutu a 35 sekund dlouhá přesilová hra 5 na 3. Domácí s ní ale naložili jako barbaři. O jedinou šanci se totiž paradoxně postaral Mike Peca, když po jeho teči zazvonil puk o Markkanenovu tyč.

Ve stále probíhající přesilovce 5 na 4 navíc Dallas inkasoval. V podstatě z identické situace z jaké padl první gól skórovali Oilers i podruhé. Brenden Morrow prohrál s Pecou buly a Cory Cross svým prvním gólem v sezóně zvýšil na 0:2.

V 9. a 10. minutě druhé třetiny Dallas dvěma góly srovnal skóre. Nejprve se po přistrčení Jasona Arnotta prosadil Bill Guerin a 30 vteřin po něm vyrovnal Mike Modano.

O pouhou minutu později však fauloval nejen Brenden Morrow, ale i Steve Ott a Dallas se opět strachoval o výsledek. Turco, který rozhodně nemohl mít při dvou laciných brankách od modré čáry čisté svědomí, se překonával. Zlikvidoval šance Jarreta Stolla, Marty Reasonera a opět Jarreta Stolla.

v 17. minutě ale Turco přece jen kapituloval. To neudržel střelu Ryana Smytha a nehlídaný touš poslal Smyth napodruhé do sítě.

Turco chybuje, Dvořák trestá

I tentokrát dokázal Dallas srovnat krok, když v další přesilovce 5 na 3 střílel od modré čáry Jason Arnott.

Vítěznou branku zařídil Marty Turco a nebyla to branka Dallasu, nýbrž Edmontonu. Turco chyboval v rozehrávce a Radek Dvořák nabídnutou šancí nepohrdl.

Výsledek pak ještě v 17. minutě pečetil Raffi Torres po příhře Aleše Hemského.

Poznámky

• Jason Arnott – 22:17 min
  • Martin Škoula – 18:33 min, – 0, (0+0)
  • Vojtěch Polák – 8:30 min, – 0, (0+0)
  • Jaroslav Svoboda – 4:06 min, – 0, (0+0)

Srdce v hokeji

Zlomové okamžiky osmi skvělých turnajů ve vzpomínkách hráčů, trenérů a historiků