31. 10. 05 Kapanen skóroval po 65 zápasech  R. Štolpa

Phoenix – Dallas 3:5 (2:1, 1:1, 0:3)

Boyd Devereaux smutní, Niko Kapanen dal gól na 3:4
(Autor – AP Photo/Tom Hood)

Dallas zřejmě neumí začít utkání jinak než dvoubrankovou ztrátou, stalo se mu to totiž již ve třetím zápase po sobě.

Typický začátek Stars

Hvězdy asi potřebují dostat pořádnou motivaci, aby vůbec začaly hrát hokej. Mnohdy už je ale za stavu 0:2 pro Stars pozdě.

Ve 4. minutě poslal domácí do vedení Shane Doan. Palebnou pozici mu připravil Geoff Sanderson a Doan poslal puk z kruhu rovnou pod víko – 1:0.

V minutě desáté byl vyloučen za držení Sergej Zubov a v přesilovce domácí trestali. Střelu Geoffa Sandersona Hedberg neudržel a bystrý Mike Ricci jej dostrkal za brankovou čáru – 2:0.

Dallas tedy konečně prohrával o dvě branky a mohl taky začít hrát toužebně očekávaný lední hokej. Philippe Boucher vymyslel pěknou přihrávku na Jaroslava Svobodu, který přistrčil na Barnese, ten se zbavil obránce Dereka Morrise a překonal Curtise Josepha v brance domácích Coyotes – 2:1.

Modanův backhand

Nástup do druhé třetiny vyšel stejně jako v té první více domácím. Až od mantinelu vystřelil Fredrik Sjostrom a Hedberg lovil puk ze své síťky potřetí – 3:1.

Dallas vrátil do zápasu v přesilové hře kapitán Mike Modano. To si v přesilovce při vyloučení Nashe pustil puk na backhand a ledabyle ho poslal do sítě – 3:2.

Kojoti chybovali, Dallas trestal

Stars jakoby uvěřili vlastním schopnostem a vstup do třetí třetiny si nečekaně dobře pohlídali. Hned v první minutě totiž zavezl puk do třetiny Zubov, když nevěděl co s ním, lehce ho nahodil na branku. Ani on zřejmě nedoufal, že puk skončí v síti a přesně tak se stalo, vyrovnáno – 3:3.

Obránce Stephane Robidas v útoku nahradil zraněného Billa Guerina. A byl to právě on, kdo zatáhl v 11. minutě puk do třetiny, kde mu jej ale domácí sebrali. Mike Leclerc však udělal v rozehrávce hrubou chybu a poslal touš přímo na Kapanenovu hokejku. Niko Kapanen nabídnutou příležitostí nepohrdl a po dlouhých 65 zápasech vstřelil svůj další gól v NHL.

Gólový účet zápasu uzavřel při power play domácích gólem do prázdné branky se sedmi trefami nejlepší střelec Dallasu Jere Lehtinen.

"Byl to takový podivný zápas. Byla tam spousta střel kdy jsem nevěděl, kde mě hlava stojí, ale zůstávali jsme ve hře,