20. 9. 05 Režie utkání – Vojtěch Polák  R. Štolpa

Edmonton – Dallas 5:6 sn (0:3, 3:1, 2:1, 0:0, 0:1)

Vojtěch Polák proměňuje druhou penaltu ve dvou zápasech
(Autor – AP Photo/John Ulan)

Polák dává Hvězdám náskok

Dallas vstoupil do zápasu podobně jako v tom předchozím Colorado. Hned po 54. vteřinách se trefil Vojtěch Polák. Na začátku druhé minuty přihrával Polák a Brenden Morrow a Matt Nickerson poslal Hvězdy do dvougólového vedení.

Přestože hrál Dallas v první třetině čtyři oslabení, tahal Ty Conklin puk ze sítě ještě jednou. V čase 10:49 se prosadil Yared Hagos.

Domácí Oilers prověřili Dana Ellise v první třetině celkem sedmi pokusy a ani jeden si nenašel cestu do sítě.

Oilers se vrací do zápasu

Do druhé třetiny nastoupil do branky Dallasu Mike Smith a na led pak zcela jiní Oilers. Domácí oplatili Dallasu rychlý gól z první třetiny a v čase 0:52 skóroval Zachery Stortini. Druhý gól přidali domácí v sedmé minutě. Přesilovku využil Raffi Tores.

Neuběhlo ani 15 sekund a Dallas opět vedl o dvě branky. Střelcem nemohl být nikdo jiný, než Vojtěch Polák. Asistovali mu Junior Lessard a Brenden Morrow. Na přelomu 12. a 13 minuty se radovali opět domácí, když na 3:4 snižoval Marc-Antoine Pouliot.

Staios zajistil alespoň prodloužení

Ve třetí třetině se skóre měnilo až ve 13 minutě. To nejprve domácí vyrovnali, když se trefil Fernando Pisani. I tentokrát měl ale Dallas nachystanou rychlou odpověď a postarala se o ně dvojice Vojtěch Polák, Junior Lessard, když druhý jmenovaný dopřál domácím jen 18 vteřin trvající potěšení z vyrovnaného stavu.

Edmonton v závěru utkání vystupňoval svůj tlak a výsledkem bylo kýžené vyrovnání za bouřlivého aplausu celé Rexal Place arény. V čase 19:16 vyrovnal Steve Staios.

V prodloužení branka nepadla a to i přesto, že domácí měli výhodu početní převahy. V polovině čtvrté minuty byl totiž vyloučen Polák za hákování. Jakoby Vojta musel být zapsán ve statistice v každé třetině. V samém závěru prodloužení se ocitl zcela sám před brankářem Jeffem Deslauriersem Shawn Belle, skóre se ale neměnilo.

Penalty

Samostatné nájezdy tedy tentokrát nebyly jen tak pro pobavení fanoušků, ale rozhodovaly o vítězi utkání. V první sérii neproměnili penalty Raffi Torres a Antti Miettinen, ve druhé neuspěl Aleš Hemský a Junior Lessard. Ve třetí nejprve skóroval Vojtěch Polák a pak Mike Smith zneškodnil pokus Martyho Reasonera. Dallas vyhrál až po samostatných nájezdech 6:5.