7. 1. 06 Náskok srovnal Morrow, Miettinen rozhodl  R. Štolpa

Dallas – Anaheim 4:3 sn (0:3, 1:0, 2:0, 0:0, 1:0)

Antti Miettinen proměňuje rozhodující samostatný nájezd
(Autor – AP Photo/Donna McWilliam)

Ani ve čtvrtém vzájemném zápase Anaheim nad Dallasem nevyhrál, i když k tomu měl prozatím nejblíže.

Šest střel – tři góly

Ve čtvrtek Dallas oznámil podpis nové smlouvy s gólmanem Marty Turcem a tak zřejmě většina fandů očekávala, jak se po podpisu předvede. Marty se skutečně předvedl, ale v tom nejhorším smyslu slova.

Hosté totiž šli do vedení v polovině šesté minuty. Po levém křídle vnikl do třetiny Teemu Selänne, jenž předal pod sebe puk Andy McDonaldovi. Jeho střela vybízela Selänneho k tečování, jenže Teemu puk nezasáhl a ten skončil přímo u Turcovy vzdálenější tyče – 0:1.

Na další branku nečekali diváci dlouho a asi téměř nikdo z nich nepředpokládal, že kotouč budy ze sítě lovit jejich oblíbenec. Dallas měl problémy s vyhozením puku z vlastní třetiny. Carney jej zachytil, poslal na pravou stranu, kde od modré čáry z otočky pálil Samuel Pahlsson a touš se najednou třepetal v síti – 0:2.

Anaheimu stačily na dvoubrankové vedení přesně dvě střely a jejich gólový apetit ještě stále nebyl nasycen.

Přesně sedm minut po druhém gólu v čase 14:00 se síťka za Turcovými zády rozvlnila potřetí. Od modré čáry střílel Beauchemin, v předbrankovém prostoru se nejlépe zorientoval ostrostřelec Selänne a bylo to 0:3.

Za nepříznivého stavu sice Dallas přidal, branku ale vstřelit nedokázal. Nejblíže k tomu byl zřejmě Lehtinen, Giguere byl však na místě.

Miettinen dává Dallasu naději

Do druhé třetiny vyměnil trenér Dave Tippett gólmany. Do branky se postavil Johan Hedberg a hned po 21 sekundách zlikvidoval šanci Joffrey Lupula.

První branku vstřelili domácí ve 4. minutě. Steve Ott našel přesnou přihrávkou Antti Miettinena, na jehož backhandový blafák na vyrážečku byl Giguere krátký – 1:3.

Dallasu vlil gól čerstvou krev do žil, zatlačil svého soupeře a připravoval si jednu šanci za druhou, jenže Giguere svůj tým podržel. Podobně si počínal na druhé straně i Johan Hedberg. Nejdříve mu při střele Travise Moena pomohla tyč, šanci Todda Marchanta pak zlikvidoval sám.

Morrow dvěma góly vyrovnává

Dallas nezačal třetí třetinu zrovna nejlépe. Hned po 23 sekundách byl vyloučen Jason Arnott a zdálo se, že nápor Stars bude na chvíli zastaven. Jenže chyba Saleje na modré čáře znamenala samostatný únik Brendena Morrowa, ve kterém tento zarputilý křídelník napodobil Miettinenovo zakončení jen s velmi malým rozdílem. Je totiž levák a tak to měl na forhand – 2:3.

Ze ztraceného utkání bylo rázem utkání jednogólové a než skončila třetina třetí, neplatilo už ani to. Ve 14. minutě totiž Dallas srovnal. Stars uzavřeli soupeře v pásmu, puk nahodil na branku Zubov a v letu jej tečoval Stu Barnes. Giguere stačil na změnu směru letu kotouče zareagovat, vyrazil jej na stranu, kde ovšem byl připraven Brenden Morrow a do poloprázdné brány mu nečinilo problém skórovat.

"Je to nepřijatelné. Odehráli jsme skvěle první třetinu a pak jsme je nechali vrátit se do zápasu. Tohle si nemůžeme dovolit."
Jean-Sebastien Giguere

Anaheim se nehodlal s vyrovnáním smířit a přidal na aktivitě, Hedberg ale všechno pochytal. Stejně to ale bylo i na straně druhé, Giguere byl také bezchybný.

Hokej bez obran

V prodloužení byl k vidění skvělý hokej. Oba dvy týmy se bez skrupulí vrhly vstříc dvěma bodům aktivní hrou. Hra se přelévala ze strany na stranu, útoky obou týmů byly lepší obrany. Jen brankáři vyčnívali nade všechny hráče v poli, právě díky nim dospěl zápas k samostatným nájezdům.

Miettinen rozhodl

Penalty

Dallas vstoupil do penaltového rozstřelu jako doposud neporažený tým, kdežto Anaheimu se doposud podařilo zvítězit pouze jednou.

V prvním kole byli úspěšnější gólmani, neprosadil se ani Lupul ani Zubov. Ve druhém kole dopadl podobně Kunitz, ovšem Jokinen poslal Dallas do vedení. Jokinen jel penaltu počtvrté a počtvrté ji proměnil.

Ve třetím kole srovnal McDonald a rozhodnout mohl Mike Modano, ale neproměnil. Giguere tečoval jeho pokus mimo branku držadlem hokejky. Čtvrté kolo rozhodlo. Hedberg, který nepustil před penaltami za svá záda žádnou ze 16 střel, vychytal Selänneho a Antti Miettinen zvolil namísto blafáku střelu, která se zastavila až v síti.

• Brenden Morrow – 24:44 min, +1, (2+0)
  • Martin Škoula – 13:42 min, +0, (0+0)