9. 1. 06 Fínska légia prekvapila Detroit  P. Čižmár

Detroit – Dallas 3:6 (1:0, 2:3, 0:3)

Mathias Tjärnqvist překonává Chrise Osgooda, Dallas vede 3:6
(Autor – AP Photo/Duane Burleson)

Stars porazili Detroit po prvýkrát od 16. januára 2002. K výhre nad Red Wings neprispel Marty Turco, ktorý po podpise novej zmluvy vôbec nepredvádza kvalitné výkony. Našťastie Stars majú vyrovnanejšieho Hedberga, ktorý doviedol Dallas k víťaznému koncu.

Detroit trestá chyby Dallasu

V štvrtej minúte hrali domáci presilovku 5 na 3, ktorú dokázali aj vďaka chabému výkonu súpera využiť. Schneider vystrelil od modrej čiary, Turco puk vyrazil k voľnému Zetterbergovi a Detroit bol vo vedení.

Domáci kontrolovali hru od počiatočného hvizdu a nedovolili hviezdam prechod do útoku. Vôbec po prvýkrát mal Chris Osgood prácu v 14. minúte, keď zrazil strelu Miettinena.

Prestrelka v druhej tretine, Turco odchádza

Dva rýchle góly do siete Stars vyhnali Turca na striedačku. V 25. sekunde Schneider vystrelil od modrej čiary a puk sa dostal až za Martyho chrbát.

O minútu neskôr sa posadil na trestnú lavicu Daley. Dacjuk získal puk, Williams spomedzi kruhov trafil odkrytý priestor Turcovej brány a domáci viedli trojgólovým rozdielom. Detroitu stačilo len deväť sekúnd na využitie presilovky.

Martyho vystriedal Johan Hedberg. Bol to jeho už druhý nedokončený zápas v rade.

Stars prešli do protiútoku. V tretej minúte domáci hráč zvalil Osgooda na zem, situáciu využil Hagman, keď spoza bránky poľahky umiestnil puk za Osgoodov chrbát. Bol to jeho prvý gól v drese Stars túto sezónu.

K ďalším gólom pomohli vylúčenia domácich. V 12. minúte Jokinen našiel voľného Lehtinena, ten prekvapil tvrdou strelou. Po menšom útlme sa Jere opäť prebral.

Dve minúty pred koncom hrali Stars opäť presilovku. Statická hra Detroitu vyhovovala dvojici Zubov, Boucher. Zubov prihral Boucherovi, ten z modrej zrovnal skóre na 3:3.

"Zmenili gólmanov a Hedberg hral skutočne dobre. Mali sme šance, no on všetky pochytal."
Henrik Zetterberg

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou

Detroit sa pustil do ofenzívy, no všetky ich akcie skončili na lapačke výborného Hedberga.

V siedmej minúte pri presilovej hre hostí nastal zvrat. Osgood vyrazil Zubovovu strelu len k Lehtinenovi, ktorý dal zároveň víťazný gól stretnutia.

Len o 40. sekúnd neskôr Morrow prekazil akciu Detroitu, s pukom dokorčuľoval do útočného pásma, kde prihral voľnému Kapanenovi. Niko zakončil akciu gólom. O necelé dve minúty padol ďalší gól do siete domácich. Guerin vyhodil puk pred bránku, kde ho tečoval Tjärnqvist. Osgooda napokon vystriedal Legace.

Dallas teda vyhral nad Detroitom po dlhých štyroch rokoch a znovu sa dostal na čelo Pacifickej divízie.

"V prvej tretine sme nehrali našu hru. Mali sme veľa oslabení, čo nás položilo na kolená. Šli sme do šatne a myslel som si, že začneme od začiatku. No dva rýchle góly v druhej tretine boli trhlinou v našom systéme."

• Brenden Morrow – 19:11 min, +0, (0+1)
  • Martin Škoula – 18:37 min, +2, (0+0)