15. 12. 05 Martin Biron přerušil vítěznou sérii Stars  R. Štolpa

Buffalo – Dallas 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)

Morrow neuspěl, Martin biron předvedl jeden za svých skvělých zákroků
(Autor – AP Photo/Don Heupel)

První hvězdou zápasu byl poprávu vyhlášen Martin Biron, jenž zastavil 32 z 35 střel a hlavní měrou se zasloužil o vítězství domácího Buffala nad Dallasem v poměru 4:3.

Buffalo vstupuje do utkání lépe

Dallas nastoupil s Hagmanem v sestavě. Nová posila nastoupila ve čtvrté formaci společně s uzdraveným Jokinenem a Svobodou.

Vedení se ujali domácí Sabres. Hned ve třetí minutě vybídl Derek Roy ke skórování Maxima Afinogenova a ten solidní nabídkou nepohrdl. K zakončení měl dostatečnou rychlost, čas i prostor.

"Byl to důležitý gól, obzvláště proti takovémuto týmu. Otevřel nám hru, dodal nám spoustu energie a sebedůvěry."
Derek Roy

Dallas mohl vyrovnat ve vlastním oslabení. V 11. minutě byl vyloučen John Erskine a Brenden Morrow nedokázal po Modanově vysunutí překonat v samostatném nájezdu Birona ani nadvakrát.

Střelec Kotalík

Buffalo zvýšilo na 2:0 v 9. minutě druhé třetiny. Při rychlé kombinační akci putoval puk od Hechta ke Grierovi, jehož prudkou přihrávku usměrnil do poloprázdné branky Derek Roy.

"Chtěli jsme dokázat, že nejsme žádní outsideři, že máme skvělý tým. Každý si na nás teď bude muset dávat pozor."
Derek Roy

Vedení domácích mohl zvýšit Aleš Kotalík, Turco však jeho střelu mířící pod víko chytil.

Dobrý nástup Buffala do druhé třetiny ještě umocnil Thomas Vanek, když přesně tečoval další střelu Aleše Kotalíka.

Za stavu 3:0 se probudil i Dallas. Minutu po Vanekově gólu snížil nejlepší střelec Dallasu Jere Lehtinen. Jeho centr před bránu si však srazili do vlastní brány domácí obránci sami.

Na konci 15. minuty zabojovala třetí formace Stars v útočném pásmu a výsledkem byla gólová odměna. Robidas vybojoval puk, Stu Barnes centroval z pravého křídla, Steve Ott byl u kotouče první a efektně tečoval puk do horního růžku Bironovy branky – 3:2.

Nepřekonatelný Biron

Domácí Šavle však Dallasu vyrovnat nedovolily, ba naopak samy udávaly tempo hry a hned ve druhé minutě třetí třetiny zvýšili svoje vedení. Aleš Kotalík opět střílel a Marty Turco jeho střelu neudržel. Puk mu vypadl za záda, odkud ho poslal hbitý Daniel Briere do sítě.

Dvougólový náskok nedal Dallasu spát a vrhnul všechny síly do ofenzívy. Martin Biron však předvedl několik vynikajících zákroků. Jediný úspěch si připsal Stephane Robidas, když si jeho centr z pravého křídla srazil do branky domácí hráč.

Díky produktivním nástupům do všech tří třetin a zejména skvělému Martinu Bironovi zvítězilo domácí Buffalo 4:3. Sabres tak přerušili pětizápasovou vítěznou šňůru Dallasu a sami tu svoji prodloužili na čtyři utkání. Z posledních čtrnácti zápasů jich pak vyhráli plných dvanáct.

"Neměli jsme dobré starty do žádné z třetin, přestože jsme očekávali jejich dobrou hru. V poslední době mají opravdu skvělou formu."