Marty Turco zastavil 24 střel, dalších 21 jeho spoluhráči
(Autor – AP Photo)

S kým jiným by měl Dallas otestovat svou současnou formu, než s nejlepším týmem v NHL. S Ottawou Senators.

Morrow využívá přesilovku

Ottawa nastoupila do utkání bez zraněného Wadea Reddena, zato s Jasonem Spezzou a Rayem Emerym v brance. Dallasu chyběl obránce Boucher.

V uplynulých sezónách byly zápasy Dallasu a Ottawy vždy tím nejlepším, co bylo v NHL k vidění. Skvělý hokej, spousta zvratů a hlavně gólů. Zřejmě nikdo by neočekával, že v nové NHL bude pravidelná kvóta osmi gólů ve vzájemném zápase tak vzdálena.

Skóre utkání otevřel ve 12. minutě Brenden Morrow. Dallas měl výhodu dvou mužů v poli, ale jak je jeho dobrým zvykem, nedokázal ji využít. Po návratu Zdena Cháry z trestné lavice však Emery vyrazil Barnesovu střelu k volnému Morrowovi, jenž s pukem přijel blíž k brance, vystřelil a napodruhé již puk do sítě protlačil.

Domácí mohli srovnat v 16. minutě, kdy z dobré pozice střílel Jason Spezza, Turco byl ale pozorný. Že Senátoři jsou nejenom vytříbení technici, ale dokáží i patřičně přitvrdit se ještě v téže minutě přesvědčil Mike Modano po hitu Zdeno Cháry. Modano pak okusil ottawskou tvrdost ještě několikrát.

Gólmani vládnou

Ve druhé třetině přibyli ke čtyřem domácím vyloučením další tři. Jejich načasování mělo za následek další dvojnásobnou přesilovku Dallasu, která i tentokrát zůstala díky Emerymu bez využití. Podobně jako on si počínal ve druhé třetině i Turco, když zmařil šanci Fischera.

Gólmani byli zkrátka ve druhé třetině neprůstřelní. Stejně totiž dopadl i Dany Heatley, když jeho střelu z mezikruží Turco lapil. Kotouč Heatleymu ukázkově připravil Spezza.

Nepřekonatelný Turco

V úvodu závěrečné části měli domácí další šanci, ale ani Daniel Alfredsson nenašel způsob jakým Turca překonat.

Na druhé straně neproměnil o minutu později svoji šanci Stu Barnes, jenž opět odehrál opravdu povedené utkání.

Když už byl Turco v 6. minutě po střele Cháry překonán, zastavila jeho střelu tyč. Turco měl zkrátka svůj den. Použil všechny dostupné prostředky, aby zabránil gólu a když i ty selhaly, zastoupila jej branková konstrukce.

Fotbalový výsledek 0:1 změnil do konce zápasu svoji podobu již jenom jednou a puk se ocitl za brankovou čárou domácího Raye Emeryho. To ve 12. minutě přihrál Morrow puk Lehtinenovi, uháněl před branku, kde zaměstnal domácí zadáky, načež Lehtinen s problémy dostal puk za brankovou čáru. Zařazení Morrowa do první ofenzivní formace k Modanovi a Lehtinenovi se ukázalo jako šťastné řešení, Morrow byl u obou vstřelených branek.

Oba dva góly Dallasu opravdu mnoho krásy nepobraly, přesto společně s již několikrát zmíněným Turcem a dobrou hrou v defenzívě znamenaly pro Dallas další dva importované body ze soupeřova hřiště.

"Některé věci se nám dnes nedařily, přesto tenhle tým
dokázal najít způsob jakým zvítězit. Oba dva góly byly opravdu ošklivé, ale hledali jsme způsob jakým vyhrát a dnes se to podařilo dobrou defenzívou s troškou štěstí a Martym v brance."