5. 11. 05 Lubomír Višňovský vstřelil hattrick, LA zase vyhrálo  R. Štolpa

Dallas – Los Angeles 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)

Lubomír Višňovský skóruje, proti Dallasu se mu letos daří
(Autor – AP Photo/LM Otero)

Potřetí během jednoho měsíce zavítali Králové z Los Angeles do Dallasu, potřetí si s chutí zastříleli a podruhé si odvezli plný bodový zisk.

Avery a Covan otáčejí z 1:0 na 1:2

Stars sice vstřelili ve 4. minutě vedoucí branku zásluhou Jussiho Jokinena, na dlouhou dobu to bylo z jejich strany vše.

V 7. minutě totiž vyrovnal Sean Avery. V 17. minutě poslal hosty do vedení Jeff Covan a Dallas už se po zbytek zápasu díval hostům pouze na záda.

Višňovský dává hostům rozhodující náskok

Ve druhé třetině se v přesilovce poprvé brankově prosadil Lubomír Višňovský a ani on v té chvíli zřejmě netušil, že se mu podaří rozsvítit červené světlo ještě dvakrát. Potřeboval totiž pouze minutu a půl, aby svůj gólový úspěch zopakoval.

V poslední minutě vykřesal jiskřičku naděje centr prvního útoku Mike Modano. Právě Modanova formace je v podstatě jediná, která v posledních zápasech snese alespoň trochu přísnější měřítka. Ostatní by měli být odesláni na farmu.

Lubomír Višňovský kompletuje hattrick

V třetí třetině stačila Dallasu jediná kontaktní branka k tomu, aby se dostal zpět do zápasu. To by ovšem musel hrát alespoň tak dobrý hokej jako LA a to je bohužel čirá utopie.

A tak nejprve zkompletoval svůj hattrick Lubomír Višňovský a po něm zvýšil Pavol Demitra na hrozivých 2:6.

V 16. minutě sice snížil v přesilovce svým druhým gólem v Dallasu Martin Škoula, ale to bylo ze strany tragických domácích Hvězd opravdu všechno.

• Mike Modano – 20:29 min, +2 (1+0)
  • Martin Škoula – 25:45 min, +1, (1+1)
  • Jaroslav Svoboda – 8:54 min, -1, (0+0)