28. 12. 05 Hedberg pomohol hviezdam k dvom bodom  P. Čižmár

St. Louis – Dallas 1:6 (0:2, 0:2, 1:2)

Mike Modano sa pripravuje na strelu proti Reinhardovi Divisovi
(Autor – AP Photo/James A. Finley)

Po prvýkrát v sezóne sa stretli Stars so slabučkými Blues. Bol to súboj Dávida s Goliášom, no v tomto prípade to bolo naopak, vyhral Goliáš.Dallas s pomocou dvoch asistencií Hedberga prevalcovali Bluesmanov 6:1.

Barnes otvára zápas

Výbornú prácu pri mantineli v štvrtej minúte odviedli Arnott s Morrowom. Morrow prihral puk osamotenému Barnesovi a ten skóroval. Už prvé minúty boli predzvesťou porážky domácich. Stars kontrolovali hru a bolo len otázkou času, kedy znovu kapituluje domáci gólman Jason Bacashihua.

V 18. minúte Hedberg posunul puk Zubovovi, ten dlhou prihrávkou našiel Miettinena a zabezpečil dvojgólové vedenie hviezd.

Hedberg vyrovnal rekord z 29. decembra 2000

Domáci sa hneď zo začiatku pustili do ofenzívy. No v bráne Dallasu stál neprekonateľný Hedberg, pre ktorého to bol iba šiesty zápas v tejto sezóne.

V 16. minúte boli v akcii opäť Morrow s Arnottom. Opäť sa akcia skončila gólom Stu Barnesa. Morrow spomedzi kruhov vystrelil, Bacashihua nestihol zareagovať na voľný puk a pre Barnesa nebol problém skórovať do prázdnej bránky.

V 19. minúte pri presilovke Blues Hedberg fantastickým lobom našiel unikajúceho Modana a ten zúžitkoval prihrávku ako sa patrí. Dallas viedol 4:0.

"Johan je ako náš tretí obranca."
Jason Arnott

Johan Hedberg dvoma asistenciami v jednom zápase vyrovnal rekord Patricka Roya z 29. decembra roku 2000 a stal sa tak hrdinom víťazného ťaženia Stars proti Blues.

Stars si odnášajú dva body

V 8. minúte prihral Kapanen do priestoru medzi kruhmi, kde bol nechránený Bill Guerin. Jeho strela sa odrazila od zadného mantinelu k prázdnej bránke domácich a Guerin zvýšil stav na 5:0.

O dve minúty neskôr Morrow prihrávkou uvoľnil Modana, ktorý opäť unikal sám, tentokrát na Divisa a opäť skóroval.

Domáci sa zmohli iba na jediný gól. V 17. minúte sa trojica hráčov Weight, Jackman a Wideman pohrala s obranou Stars a Wideman tak prekonal vynikajúceho Hedberga.

"Marty je jeden z najlepších brankárov sveta a on hrá hokej takýmto spôsobom. Milujem hokej, je to zábavné. Ale v rovnakom okamihu viem, za koho hrám a snažím sa pomôcť zo všetkých síl."