Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, týmu NHL

 28. 3. 06 Dave Tippett u Stars zůstane  D. Brunclík

V pondělí 27. 3. 2006 podepsal Dave Tippett s Dallas Stars prodloužení stávající smlouvy, která měla vypršet 30. 6. 2007. Platově si Dave Tippett polepší, výše jeho platu však nebyla jako obvykle zveřejněna. Obdobně jako Dave Tippett, podepsali prodloužení smluv i jeho tři asistenti – Rick Wilson, Mark Lamb a Andy Moog. Těm by platnost smlouvy vypršela 30. 6. 2006. Znamená to, že pokud se nestane nic mimořádného, budou všichni čtyři v Dallasu působit až do konce sezóny 2007/2008.

Generální manažer Stars Doug Armstrong zdůraznil, že bylo důležité, aby všichni asistenti i trenér uzavřeli novou smlouvu ve stejnou dobu.

"Dohromady pracují skvěle, protože mezi nimi funguje jakýsi nesobecký systém. Vědí, že jsou posuzováni kolektivně, nikoli individuálně."
GM Stars Doug Armstrong

44-letý Dave Tippett působí u Stars v roli hlavního trenéra čtvrtou sezónu s bilancí 135 výher, 68 porážek a 30 remíz. Procentuálně je to nejlepší bilance mezi všemi aktivními trenéry NHL. Tippett je celkově devatenáctým trenérem Stars (North Stars) v celé jejich historii.

"Jsme moc rádi, že Dave Tippett zůstane hlavním trenérem Stars až do sezóny 2007/2008. Zatím se mu v této pozici nesmírně dařilo a očekáváme, že tomu tak bude i v následujících letech."
GM Stars Doug Armstrong

Rick Wilson, 55 let, působí v Dallasu již 14 sezón, z toho 4 v roli asistenta. Po odchodu Kena Hitchcocka dočasně zastával i roli hlavního trenéra. Má na starosti obranu a obránce Dallasu.

"Stejně tak máme radost, že nové smlouvy podepsali i všichni asistenti trenéra, neboť máme pocit, že dohromady tvoří velmi soudržnou skupinu a jejich výsledky mluví samy za sebe. Nové víceleté smlouvy jim nebyly darovány, oni si je zasloužili."
GM Stars Doug Armstrong

41-letý Mark Lamb dělá asistenta u Stars již čtvrtou sezónu a má na starosti především útočníky a útok.

"Tyto kroky nám zaručí velkou míru stability v naší snaze o navrácení Stanley Cupu zpět do Dallasu. Mám radost, že všichni zůstaneme i nadále pohromadě a těšíme se na budoucí úspěchy na ledě i mimo něj."
Trenér Stars Dave Tippett

Andy Moog, 46 let, působí u Stars také čtvrtým rokem a na starosti má brankáře. Pomáhá však také při scoutingu a dalších věcech.

Aktuality

Předchozí - Flames preview 4
Následující - Colorado play off preview 1

nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist