Peter Forsberg byl ústřední postavou zápasu. Autor - AP Photo/Donna McWilliam
Peter Forsberg byl ústřední postavou zápasu.
(AP Photo/Donna McWilliam)

Série:  7.4. 1:3  9.4. 2:5  12.2. 4:3 pp  14.4. 2:3 pp  17.4. 1:5

Reportáž  Komentáře  Statistika  Sestava  Fotky

Zoufalá nominace Davida Olivera

ColoradoV posledním zoufalém pokusu nominoval Dave Tippett na pravé křídlo Modanovy formace Davida Olivera. Shayne Corson se posunul na křídlo čtvrté Barnesovy formace a mezi náhradníky usedl střelec jediného vítězného gólu Dallasu v sérii Steve Ott.

Domácí se museli obejít bez Alexe Tanguaye, kterého nahradil Darby Hendrickson.

1. Třetina

Dallas opět neudržel vedení

Hned v úvodní minutě utkání mohl Dallasu zajistit vedení Jason Arnott, jeho přesná střela však nebyla překvapivá ani razantní. V závěru druhé minuty fauloval Rob Dimaio a nabídl domácím první přesilovku v zápase. Dallas dobře oslabení obránil a Jere Lehtinen vyzkoušel z rychlého brejku pozornost Davida Aebischera v brance Avalanche.

V polovině šesté minuty si vytvořila další příležitost kreativní dvojice Hejduk - Forsberg. Druhý jmenovaný zakončoval a Marty Turco střelu uklidil do své lapačky. Po rychlé rozehrávce zatáhl puk do třetiny Mike Modano, přenechal jej do tandemu najíždějícímu Chrisi Therienovi, jehož střela našla přesně mezeru mezi Aebischerovými betony.

V 10. minutě fauloval Mike Modano. Dallas hrál v oslabení výborně a po rychlém protiútoku si Brenden Morrow vynutil faul na Joe Sakicovi. Po uplynutí krátké přesilovky Dallasu dostal dlouhou přihrávku z trestné lavice se vracející Sakic, Turco jej včasným vyjetím do šance nepustil. Puk na chvíli uklidil v lapačce, aby jej poté bleskurychle rozehrál.

Vyrovnání si domácí nachystali na konec 19. minuty. První střelu Darby Hendricksona po jeho vyjetí zpoza branky Turco neudržel a než se Modano se Zubovem doploužili k odraženému puku, Hendrickson jej napodruhé poslal pod víko.

Colorado převzalo aktivitu a šlo do vedení

Druhou třetinu začalo Colorado přesilovkou, která začala na konci první třetiny. Hříšníkem byl Jason Arnott. Čtyři vteřiny před uplynutím trestu využil početní převahu Steve Konowalchuk, když s pomocí teče Philippe Bouchera poslal z nulového úhlu Lavinu do vedení.

V 8. minutě nepotrestal zaváhání Dona Sweeneyho Matthew Barnaby, když jej ve středním pásmu obral o puk. V nájezdu však Turca překonat nedokázal.

Ve 12. minutě zakončoval po rychlé akci opět aktivní Marek Svatoš, Turco puk chytil.

Dvě minuty před koncem třetiny rozvlnil boční síť Milan Hejduk, o několik vteřin později netrefil bránu Marek Svatoš.

Colorado Dallas převyšovalo rozdílem třídy. Domácí prověřovali Turca po vypracovaných akcích z mnohem vyloženějších pozic, než hráči Stars. Ti se zmohli na střely od mantinelů nebo od modré čáry.

Hrubice Turca a Zubova definitivně rozhodly

Jen 42 vteřin uplynulo ze třetí třetiny a domácí publikum explodovalo potřetí v zápase radostí. Peter Forsberg si nádherně nabruslil do pásma a jeho lehké backhandové nahození trestuhodně propustil Marty Turco do sítě.

Colorado v pohodě brání modrou čáru a za dalším zvyšováním náskoku se nijak nežene. Dallas nedokáže zavést puk do třetiny, proto je pouze nahazuje. Domácí tak puky v pohodě sbírají a dovolují Dallasu jen střely z uctivé vzdálenosti.

V 7. domácí aktivně napadají a hned se zrodí šance Marka Svatoše, ale Marty Turco lapačkou jeho pokus zneškodní.

Obrovskou hrubici předvádí v 10 minutě Sergej Zubov. Svatoš se řítí sám na Turca, ten jeho střelu s námahou vyráží. O vyražený puk bojuje za brankou Forsberg s Boucherem. Svatoš jim ho sebere, objíždí branku a přihrává Milanu Hejdukovi, který je u vzdálenější tyče zcela osamocen. Turco je proti jeho gólové střele bezmocný.

Na konci 11. minuty vyhazuje David Aebischer při pokusu o rozehrávku puk do hlediště a je vyloučen. Hvězdy se sice téměř celou přesilovku drží v pásmu, jejich hra je však příliš statická a střely Jasona Arnotta a Richarda Matvichuka jsou nebezpečné je velmi málo.

V 15. minutě se Dallas pokouší o zoufalou hru se šesti hráči v poli. Po necelé minutě však do odkryté branky skóruje Joe Sakic a pečetí výsledek zápasu na konečných 5:1.

Colorado tak udělalo poslední potřebný krok k postupu do dalšího kola. Krok, který mu hráči Dallas Stars znesnadnili jen velmi málo. Předvedli totiž jeden z nejhorších (ne li vůbec nejhorší), výkonů které jsme kdy od Stars viděli.

šipka Použité zdroje: ESPN.com, Dallasstars.com, Yahoo Sports.com, NHL.com, Andrew's Dallas Stars Page.com
šipka Počet shlédnutí článku: 351073