Dallas - Colorado 4:3 (1:2, 1:1, 1:0, 1:0) pp

Milan Hejduk vyrovnává na 1:1. Autor - AP Photo/Donna McWilliam
(AP Photo/Donna McWilliam)

Série:  7.4. 1:3  9.4. 2:5  12.2. 4:3 pp  14.4. 2:3 pp  17.4. 1:5

Reportáž  Komentáře  Statistika  Sestava  Fotky

Dallas snížil

ColoradoPoprvé v letošním play - off se Dallas představil na domácím kluzišti ve vyprodaném American Airlines Center. Trenér Dave Tippett opět provedl několik změn v sestavě. Shayne Corson začal na levém křídle Modanovy formace. Ve třetím útoku jej nahradil Valerij Bure a znovuobnovena byla MAG line (Morrow - Arnott - Guerin). Do obrany se pak vrátil Teppo Numminen, jemuž uvolnil místo nováček Trevor Daley. Hosté provedli změnu jedinou. Teemu Selänne si vyměnil místo s Markem Svatošem.

Úvod stejný jako ve druhém zápase

První pohnuli s ukazatelem skóre domácí hráči. Colorado pykalo, za přílišný počet hráčů na ledě. V 9. minutě střílel Mike Modano od modré čáry a ve skrumáži před brankou se nejlépe orientoval centr Jason Arnott.

Hosté ovšem předvedli přesně ten samý obrat jako ve druhém zápase. Puk zavezl do pásma Peter Forsberg, elegantně jej předal Robu Blakeovi, který od pravého mantinelu našel před brankou Zubovem laxně nekrytého Milana Hejduka. Srovnáno 1:1. Pro Hejduka to byla první branka v sérii.

V polovině 16. minuty šli hosté do vedení. Selänneho přihrávku neúmyslně zpracoval Riku Hahlovi Sergej Zubov, aby jeho pohotová střela skončila za zády nepřipraveného Marty Turca.

Young vykřesal jiskřičku naděje

Colorado začalo druhou třetinu tak jak skončilo první. Na začátku třetí minuty měl příležitost Teemu Selänne, ale podobně jako o minutu a půl později při šanci Roba Blakea byl Marty Turco proti. Blake již dokonce zvedal ruce nad hlavu.

Do dvoubrankového vedení se dostali hosté na začátku 12. minuty. Na trestné lavici seděl Scott Young.

Sakicovu nebezpečnou střelu z mezikruží po perfektní Tanguaově přihrávce sice ještě Turco kryl, ale proti dorážce Konowalchuka byl již krátký. Obránci jej opět nechali na holičkách.

S Dallasem to vypadlo zle nedobře. Avalanche mělo při dvoubrankovém vedení nakročeno ke třetímu vítězství v sérii. Přestože měl Dallas v první třetině převahu, opět prohrával o dvě branky.

Jiskřičku naděje vykřesal dvě vteřiny před koncem třetiny uzdravený střelec Scott Young. V přesilové hře, při vyloučení Roba Blakea zakončoval závar před brankou přesnou střelou. Celá hala neskutečně ožila a s ní i domácí hráči. Ztracený zápas byl rázem jednogólovou záležitostí.

"Ten gól byl frustrující. Vrátil jim život. Celá hala aplaudovala a dodala jim síly vrátit se zpět do hry."
Chris Gratton

Stars srovnávají, zápas jde do prodloužení

Dallas ve třetí třetině dominuje. Vstřelení branky je jeho jedinou nadějí a Hvězdy pro to dělají maximum. Ve čtvrté minutě střílí Morrow, v páté Guerina v šesté Young.

V sedmé minutě má obrovskou šanci Rob Blake. Na modré čáře si úžasně položí Stevea Otta a střelou do horního růžku nechává vyniknout Marty Turca. Úžasný moment. Marty zachránil Dallas od popravy, Hvězdy by v sobě psychickou sílu srovnat opětovné dvougólové vedení hledali jen velmi těžce.

"Byla to moje příležitost jak přispět k dobrému výsledku. Mám rád tyhle situace."
Marty Turco

Hvězdy mají stále převahu, ale většina střel míří mimo branku. Dallasu chybí klid v koncovce. V 16. minutě zachraňuje domácí tým obránce Philippe Boucher. Střelou od pravého mantinelu vyrovnává na 3:3 a posílá zápas do prodloužení.

1. Prodloužení

Benjamínek rozhoduje.

Na začátku třetí minuty prodloužení přichází velká chvíle Stevea Otta. Ve vlastním obranném pásmu sebere Footovi puk, při jeho pokusu o nahození před branku. Než se Foote otočí, ztrácí na Otta již dva kroky. Steve uhání k brance a rybičkou se mu pod nohy vrhá Karlis Skrastinš. Steve ovšem poskakující puk posílá přesně mezi Aebischerovým ramenem a tyčkou do sítě.

"Cítím obrovské štěstí. Chtěl jsem hlavně Footovi ujet. Puk neustále poskakoval a já se snažil pouze trefit bránu. Stále nemohu uvěřit, že jsem se trefil."
Steve Ott

Dallas dokázal zvrátit nepříznivý vývoj zápasu a v prodloužení rozhodnout. Hvězdy snížily stav série na 1:2 a další zápas hrají 14. dubna opět doma.

"Je to skvělý pocit, ale je to jen jeden zápas. Nemohli jsme si dovolit dnes prohrát."
Scott Young

šipka Použité zdroje: ESPN.com, Dallasstars.com, Yahoo Sports.com, NHL.com, Andrew's Dallas Stars Page.com
šipka Počet shlédnutí článku: 348068