Brenden Morrow a Peter Worrell - souboj na ostří nože. Autor - AP Photo/David Zalubowski

Záp. 03/04:   15.11. 0:3    10.1. 2:4   15.1. 1:4   20.2. 5:1

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Colorado

Dallas nastoupil v Denveru bez kapitána Mika Modana, který stále laboruje se zraněním třísel. K němu nově přibyl Rob DiMaio se zraněním kotníku, které si způsobil v zápase v San Jose. Domácím chyběl pouze Jim Cummins.

Dallas začal aktivně a v první třetině převzal otěže zápasu do svých rukou. Hvězdy měly převahu a vytvořily si i dostatek šancí. Chybělo jim však jediné, přesné zakončení.

Namátkou z přehršle nevyužitých příležitostí můžeme jmenovat tu Niko Kapanena, když nedokázal trefit odkrytou domácí branku a rozvlnil pouze boční síť.

Za nevyužité šance Dallasu přišel trest v podobě branky Colorada. Andrej Nikolišin naservíroval puk před branku Danu Hinotovi, ten si puk přehodil na backhand a bez problémů zasunul puk do sítě. Turco čekal zakončení z první a tak po Hinotově zaseknutí bylo v brance dost místa. Martyho zákrok tak vypadal dost komicky.

"Když dáte Coloradu dostatek příležitostí skórovat, většinou za ně draze zaplatíte. A přesně to jsme dnes večer udělali."
Dave Tippett

Ve 12. minutě měl velkou šanci Jere Lehtinen, Aebischer však výborným zákrokem udržel čisté konto.

Colorado nemilosrdně trestalo i nadále a Peter Forsberg zvyšoval v 18. minutě druhé třetiny už na 2:0. Po přihrávce od Milana Hejduka objel branku Dallasu a s pomocí teče brusle Philippe Bouchera dostal puk do branky.

"Jsem v lize již dlouhou dobu. Trochu jsem zestárnul a tak nevím jestli zrovna teď hraji svůj nejlepší hokej. Ale momentálně se opravdu cítím velmi dobře."
Peter Forsberg

Třetí třetina byla na góly nejhojnější a pohříchu jich padlo více do hostující sítě.

V 10. minutě obral Sergeje Zubova o puk všudypřítomný Peter Forsberg a bez problémů překonal Marty Turca. Laxnost Zubovovy rozehrávky byla opravdu do nebe volající.

"Peter hraje skvěle. Do každého zápasu dává maximum energie."
Tony Granato

Zubov svoji chybu částečně napravil o pět minut později, když si najel na zpětnou přihrávku Brendena Morrowa a přesnou střelou vyhnal Aebischerovi z pravého růžku pavouky. Při gólu měli hráči Dallasu úlohu značně ulehčenou, protože hned dva domácí hráči přišli o své hole. Kdyby se tak nestalo, zřejmě by se Hvězdy ten večer neprosadily vůbec.

Skóre zápasu uzavřel v 18. minutě Brad Larsen, když po přiťuknutí Alexe Tanguaye lehce překonal Marty Turca. Ten jeho střelu viděl a byla i z docela velké vzdálenosti, jenže ji zřejmě podcenil a tak lovil puk ze své sítě počtvrté.

Ofenzivní síla Colorada tak Dallas rozcupovala na kousky i ve třetím letošním vzájemném zápase.

Fotky

Marty Turco nedokázal porážce zabránit a zejména čtvrtý gól jde na jeho konto. Autor - AP Photo/David Zalubowski