Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 27.7. Sydor odchází, Teppo Numminen přichází  Radek Štolpa

Darryl Sydor

Tak dlouho se spekulovalo o odchodu Richarda Matvichuka do jiného klubu, až byl nakonec vyměněn jeho parťák z obrany Darryl Sydor.

A doufám si tvrdit, že z výměny neměl zrovna velkou radost. U Stars byl zvyklý na pravidelnou účast ve vyřazovacích soubojích a v sezóně 1998/99 dokonce zvedl nad hlavu trofej nejcennější.

"Je to pro mě šok. Přichází nová kapitola mé kariéry a já to musím přijmout. Necítím vůči Dallasu žádnou křivdu, vždy se tu ke mě chovali skvěle. Rozhodnutí bylo učiněno a já se musím přesunout."
Darryl Sydor

Zato v Columbusu bude šťasten, pokud se do play off vůbec dostane. Modré Kabáty mají od prvopočátku svého působení v lize problémy s obrannou fází a právě Sydor by jim měl vydatně pomoci. Však na něj již netrpělivě čekají.

"Darryl je pro nás skvělá posila a jsem opravdu šťasten, že se nám podařilo
ho do klubu přivést. Nejenže hraje výborně s pukem, ale je i vítězným typem, což dokázal ziskem Stanley Cupu. Jsem opravdu vzrušený tím, že je Modrá Bunda."

Doug Maclean GM Blue Jackets

Teppo Numminen

Jenže výměna se nerodila nikterak lehce. Teppo Numminen se rozhodl dále netrvat na klauzuli "No trade" a Hvězdy byly jedním z týmů, do kterých měl zájem odejít.

"Cítil jsem, že přišel čas z Phoenixu odejít."
Teppo Numminen

Dallas ovšem nabídl jako protihodnotu Sydora. To se Kojotům nelíbilo, jejich vysněným hráčem ze soupisky Stars byl Brenden Morrow.

Na řadu přišla náhradní varianta z prostředníkem a ta již vyšla. Do Columbusu putoval Sydor a opačným směrem Mike Silinger a druhá volba ve vstupním draftu v příštím roce. Ta zůstala v Texasu a Silinger vyrazil směr Phoenix za zmiňovaného Teppo Numminena.

"Bude to pro mě obrovská změna."
Teppo Numminen

Mike Silinger je oproti oběma obráncům hotový cestovatel. Za 18 odehraných sezón vystřídal již osm klubů, přičemž v Detroitu a Anaheimu působil dvakrát. Phoenix je tedy jeho devátou štací.

I když Dallas příchodem Numminena neušetří ani cent. Naopak, zaplatí o jeden milion více než Sydorovi, tedy 4,5 mil. dolarů. Přesto jsou u Hvězd spokojeni. Numminen má totiž uzavřenu pouze jednoroční smlouvu. To Sydor je smluvně vázán ještě další čtyři sezóny. Právě dlouhodobých smluv se většina týmů snaží pod hrozbou stávky nebo výluky zbavit.

"Získali jsme velmi dobrého hráče a finanční rezervu, kterou můžeme příští léto využít na podpis kvalitního útočníka.."
Doug Armstrong

Pokud se z Hvězdami nedohodnou jinak, budou tou dobou volnými agenty Jere Lehtinen a Mike Modano.

Dále tímto dává vedení signál, že počítá s talentovanými beky, kteří čekají na svoji šanci na farmě v Utahu (Trevor Daley a John Erskine).

Tak jako fotbal neoplývá levonohými fotbalisty, tak v hokeji je nouze o hráče s holí na pravou stranu. Loni v létě byl Sergej Zubov jediným takovým obráncem v Dallasu. Dnes přicházející Numminen je již čtvrtým. Od konce sezóny 2001/02 přibyli na soupisku Philippe Boucher a Stephane Robidas. Právě proto se Teppo zřejmě postaví do první obranné dvojice se Sergejem Zubovem a to na levou stranu.

"Sice jsem odehrál poslední dvě sezóny na pravé straně, predtím jsem však hrál 12 let vlevo. Myslím, že to nebude problém."
Teppo Numminen

Jak se zdá, výměna byla výhodná pro všechny tři strany. Columbus získal zkušeného hráče do obrany, kde ho bota tlačí nejvíce, Phoenix zase posílil v útoku náhradou za nespokojeného Numminena a Dallas?

Ten sice zaplatí v letošní sezóně za Numminena více než za Sydora, jenže příští sezónu se uvoní místo pro talentované hráče čekající na svou příležitost. No a druhá volba v draftu, je jakýmsi bonusem navíc. Bonusem, který opravdu chcete...

šipka Použité zdroje: Dallasstars.com
šipka Počet shlédnutí článku: 354096


Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist