Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 27.7. V hledáčku Robert Lang?   David Brunclík

Robert Lang, autor - NHL.com

Z několika českých zdrojů jsme se mohli dozvědět, že Robert Lang bude asi vyměněn a že možným místem, kam by mohl zamířit, je Dallas. A to za Pierra Turgeona či Jasona Arnotta.

Hledal jsem, odkud tato spekulace pramení, ale všechny zámořské zdroje psaly o tom, že Robert Lang sice pravděpodobně změní dres, nicméně uváděly také, že trh s centry je přesycen a že jsou k dispozici za poměrně malý peníz takový hráči jako Joe Nieuwendyk, Doug Weight, Pierre Turgeon či Jason Arnott. Z toho usuzuji, že v případě českých médií šlo pouze o špatný překlad některého ze zámořských článků.

Otázkou také je, zda by Pierre Turgeon s výměnou do Washingtonu souhlasil, neboť je jasné, že Washington bude mít tuto sezónu problém dostat se do PLAY OFF, natož pak aby pomýšlel na zisk Stanley Cupu. Zdá se mi to velmi nepravděpodobné, že by zrovna do Washingtonu Pierre zamířil.

A zbavit se po odchodu tvrdého kapitána Deriana Hatchera stejně tvrdého Jasona Arnotta by taky nebylo moudré, především vzhledem k tomu, že v kádru Dallasu již mnoho fyzicky hrajících hráčů není. Navíc Dallas by tím nevyřešil problém s příliš velkým množstvím centrů ve svém týmu.

Bylo by lepší najít pro Pierra nějaké jiné místo, kde by mohl bojovat o Stanley Cup, jako třeba Detroit. A výměnou získat nějaké levé křídlo, kterých je v Dallasu nedostatek. Případně za ušetřené peníze podepsat volného agenta, jako třeba Magnuse Arvedsona či Raye Whitneyho.

Včera se navíc vynořily spekulace, že Robert Lang by měl být vyměněn do Detroitu. Detroit, jak známo, shání po odchodu Sergeje Fjodorova prvního centra. Tato výměna by se měla uskutečnit již v posledním srpnovém týdnu. Uvidíme, kam tedy povedou kroky českého centra...

šipka Použité zdroje: Dallasstars.com, Andrewsstarpage.com, Faceoff.com
šipka Počet shlédnutí článku: 361017


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist