Dallas Stars czDallas Stars cz
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 3.5. Lehtinen nominován na Selke Trophy  Radek Štolpa

Jere Lehtinen

Jediným hráčem Dallas Stars v nominacích na individuální trofeje je v letošní sezóně finský hráč Jere Lehtinen.

Ten se objevil v nominaci na Frank J. Selke trophy pro útočníka, který nejvíce vyniká v obranných aspektech hry. Tato cena je udělována vždy po skončení základní části a to od roku 1977.

Vítěz je vybrán v hlasování Asociace Profesionálních hokejových novinářů. Právě Lehtinen je pověstný svou neúprosnou defenzivou s inteligencí Evropana.

Není to žádný zelenáč. Již v roce 1998 a 1999 se mu podařilo tuto trofej získat. Jere měl letos dobrou sezónu a má šanci na hattrick. V Dallasu se stal křídelním útočníkem s největším počtem nasbíraných kanadských bodíků.

Celkem jich nastřádal 49 za 25 gólů a 24 asistencí. V bodování účasti na ledě pak v Dallasu s přehledem zvítězil s bilancí 26 kladných bodů.

Lehtinen bývá trenéry nasazován na nejlepší soupeřovy formace nebo na oslabení. A že zvládá nejen bránění vypovídá již zmíněná statistika. Jeho spoluhráči si jsou vědomi jeho kvalit a spoléhají na něj. Právě jeho absence v klíčových zápasech o postup do play - off se ukázala být pro hvězdy osudná.

"Jere je takový klidný chlap. Nikdy si nestěžuje. Vyjede na led a udělá svou práci. Je silný na puku, před brankou a na oslabení."
Brenden Morrow

Jere Lehtinen se narodil 24 června 1973 v Espoo ve Finsku. Draftován byl v roce 1992 jako 3. volba Minnesoty North Stars a jako 88. hráč celkově. Poprvé v dresu hvězd nastoupil v sezóně 1995/96. O tři roky později se mu v sezóně 1998/99 podařilo s Dallasem získat Stanelyův pohár.

Pokud by Lehtinen zvítězil, dostal by se na úroveň Guy Carbonneaua, který tuto trofej získal třikrát. Čtyřikrát se to podařilo Bobu Gaineyemu. Oba dva to dokázali v dresu Montrealu Canadiens. Loni zvítězil John Madden z New Jersey.

Související články

šipka  Použité zdroje: Dallasstars.com, NHL.com


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist