Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 5.9. Jere Lehtinen podepsal nový kontrakt  Radek Štolpa

Jere Lehtinen

Čtvrtého září oznámil generální manažer Doug Armstrong, že se Dallas Stars dohodli s Jere Lehtinenem na nové čtyřleté smlouvě. Současná smlouva by pozbyla platnost 30. června 2004.

"Cítím se velmi dobře a jsem připraven nastoupit do přípravného kempu. Myslím, že máme velmi dobrou šanci
se letos porvat o Stanley Cup."

Jere Lehtinen


Letos třicetiletý útočník je trojnásobným držitelem Selke Trophy, udělovanou útočníkovi, jenž nejvíce vyniká v obranných aspektech hry. Mnohými je tato trofej označována jako cena pro nejvšestrannějšího útočníka.

Lehtinen odehrál v uplynulé sezóně 2002/03 celkem 80 zápasů ve kterých vstřelil 31 branek a na dalších 17 se podílel asistencí. Hodnocení +/- účasti ne ledě zakončil na 39 kladných bodech.

"Jsem za novou smlouvu velmi šťastný. Celá moje rodina si Dallas velice oblíbila a jsem rád, že zde zůstaneme i po několik dalších let."
Jere Lehtinen

Jere Lehtinen je v historických tabulkách Stars na 14. místě v počtu vstřelených gólů (144), 17. v počtu získaných bodů (315) a 23. v počtu asistencí (171). Jere je také jedním ze čtyř současných hráčů Stars, kteří v roce 1999 získali s klubem Stanley Cup.

"Jsme velmi rádi, že Jere podepsal novou smlouvu a bude hrát v Dallasu po další čtyři léta. Jere je jedním z nejvšestrannějších hokejistů v lize a v dnešní nejisté době jsme chtěli tímto dlouhodobým kontraktem dát najevo naši důvěru v jeho schopnosti."
Doug Armstrong

Za celou dobu trvání nového kontraktu, by si měl Lehtinen vydělat dohromady 14,4 milionu Dolarů. V průměru by tedy jeho roční plat měl činit 3,6 milionu.

Související články

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com, NHL.com
šipka Počet shlédnutí článku: 292719


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist