Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, týmu NHL

 27. 11. 07 Mike Smith třetí hvězdou týdne  D. Brunclík

Mike Smith

Gólman dallaských Hvězd Mike Smith byl včera jmenován třetí hvězdou uplynulého týdne zámořské NHL.

Mike Smith v tomto období nastoupil ke třem zápasům a všechny tři pro něj znamenaly zápis písmenka „W“ (win) do kolonky výher/proher. Průměr obdržených branek stlačil na 1,00 gólu na zápas a procentuální úspěšnost zákroků se vyšplhala až na úctyhodných 96,3%.

V zápase proti LA zaznamenal svůj čtvrtý shutout v kariéře, když zneškodnil všech 22 střel soupeře. V zápase proti Anaheimu pochytal celkem 17 z 18 střeleckých pokusů Kačerů, Stars tento zápas vyhráli 2:1. Snad nejvýrazněji přispěl k výhře Dallasu na ledě v Madison Square Garden, když kryl 39 z 41 střel domácích Jezdců. Dallas vyhrál 3:2. Svými výkony pomohl tento nadějný gólman Dallasu k již pětizápasové šňůře vyhraných zápasů v řadě za sebou.

V této sezóně zatím nastoupil k 9 zápasům, připsal si 6 výher a 3 porážky. Vychytal jedno čisté konto, jeho průměr obdržených branek se zastavil na hodnotě 2,19 a procentuální úspěšnost zákroků se po slabším začátku vyšplhala na 91,6%.

Mike Smith se stejného ocenění dočkal i vloni, a to hned dvakrát (12. února 2007 a 26. listopadu 2006).

Dalšími oceněnými hráči byli centr Daniel Briere z Philadelphie a gólman Ilja Bryzgalov z Phoenixu. Bryzgalov, který byl vyhlášen druhou hvězdou uplynulého týdne, po výměně do Phoenixu evidentně ožil. V minulém týdnu si ve třech utkáních za Coyotes připsal 3 výhry, to vše při průměru 1,62 obdržených branek na zápas a procentuální úspěšnosti zákroků 93,8%. Daniel Briere, který byl vyhlášen první hvězdou týdne, zaznamenal ve třech zápasech celkem 8 kanadských bodů (5+3), přičemž dva jeho přesné zásahy se nakonec ukázaly jako vítězné.

Aktuality

Předchozí - Todd Fedoruk do Minnesoty
Následující - Dallas posílil o dalšího obránce

nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist