Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, týmu NHL

 8. 6. 07 Stu Barnes je pod smlouvou  D. Brunclík

Stu Barnes

Stars včera podepsali novou jednoletou smlouvu se Stu Barnesem. Tento kanadský univerzál by se stal 1. července neomezeným volným hráčem a mohl by si vybírat z nabídek ostatních klubů. On však dal přednost setrvání u Stars, a to navzdory nižšímu platu. V následující sezóně si totiž vydělá 900.000 dolarů, v té letošní to bylo 1.140.000 dolarů.

"Chtěl jsem tu zůstat, to byla moje priorita a doufám, že tu i ukončím kariéru."
staronová posila Stars Stu Barnes

Stu Barnes letos odehrál za Dallas Stars celkem 82 zápasů, ve kterých vstřelil 13 branek a u 12 dalších asistoval. Vyhrál kanadské bodování Stars v letošním playoff, když si v sedmi zápasech připsal 4 body za jeden gól a tři asistence.

"Stu je tady už více než čtyři roky a po celou tu dobu byl pro nás velmi důležitým hráčem, a to ať už na ledě či mimo něj. Může hrát na všech postech v útoku a vždy bodově přispíval nezávisle na tom, ve které formaci nastupoval."
GM Stars Doug Armstrong

Stars mají momentálně pod smlouvou celkem 16 hráčů s jednocestnou smlouvou. Do platového stropu se bude počítat částka 38,9 milionů dolarů (v této částce je započítáno i vykoupení Billa Guerina ze smlouvy). Pokud by v prvním týmu zůstal i Loui Eriksson a Niklas Grossman, kteří mají smlouvy dvoucestné, částka započítávající se do platového stropu by o 200.000 přesáhla hranici 40 milionů dolarů. Platový strop pro příští sezónu bude mezi 48 a 52 miliony dolarů.

Bez smlouvy je i několik volných hráčů s omezením. Mezi nim je Mike Ribeiro, Jussi Jokinen a Antti Miettinen. Hvězdy se budou muset rozhodnout, zda-li jim předloží takzvané kvalifikační nabídky, učinit tak musí do konce měsíce června.

Dalšími volnými hráči bez omezení jsou Darryl Sydor, Eric Lindros, Ladislav Nagy, Jon Klemm, Patrik Štefan a Matthew Barnaby. Stars prý aktuálně jednají o nové smlouvě pouze s Darrylem Sydorem, jednání však zatím nespějí ke zdárnému konci. Vypadá to, že Darryl Sydor by mohl otestovat svoji cenu na trhu volných hráčů. Tedy jako všichni ostatní volní hráči bez smlouvy.

Aktuality

Předchozí - Tom Wandell je pod smlouvou
Následující - Mike Smith získal ocenění

nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist