Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, týmu NHL

 30. 3. 07 Richard Clune je už také pod smlouvou  D. Brunclík

26. března 2007 oznámil generální manažer Dallas Stars Doug Armstrong, že klub podepsal tříletou smlouvu s kanadským útočníkem Richardem Clunem. Smlouva bude platit až do sezóny 2009/2010.

Devatenáctiletý Richard Clune byl Dallasem draftován ve třetím kole draftu roku 2005 z celkově 71. místa. Letos odehrál za Barrie Colts (OHL) celkem 67 zápasů, vstřelil 32 branek a u dalších 46 asistoval. V hodnocení +/- nasbíral celkem 18 kladných bodů a přidal také 151 trestných minut. Přesná polovina jeho gólů padla při početní výhodě.

"Jsme rádi, že Richard bude součástí naší organizace i v dalších třech letech. Prošel juniory a po celou tu dobu se neustále zlepšoval. Těšíme se na jeho výkony v dresu Barrie v letošním playoff."
GM Stars Doug Armstrong

Předešlé tři sezóny odehrál za klub Sarnia Sting (OHL) celkem 186 zápasů s bilancí 44+58, nasbíral také 301 trestných minut. V roce 2004 se zúčastnil MS hráčů do 18 let, kdy s Kanadou vyhrál zlaté medaile.

Richard Clune je hráč, který hraje s nasazením a proti kterému se špatně hraje. Je to hodně emocionální typ hráče a jako většina mladých hráčů draftovaných Stars, tak i on, vyniká velmi dobrou obrannou hrou. Jeho předností je vynikající hra v oslabení a navzdory tomu, že měří jen 180 cm a váží 88 kg, nebojí se hrát do těla. V posledních letech zapracoval i na útočné stránce své hry.

Aktuality

Předchozí - Modano vyhlášen třetí hvězdou týdne
Následující - Krys Barch podepsal

nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist