13. 2. 07 Mike Smith hvězdou týdne  M Šimeček

Mike Smith

Brankář Dallas Stars Mike Smith byl jmenován třetí hvězdou uplynulého týdne. Nejlepším hráčem NHL v rozmezí od 5. do 11. února byl zvolen Henrik Zetterberg. Na druhém místě se umístíl Martin Havlát.

Smith zažil velice perný týden. Ten pro něj začal úterním zápasem proti Minnesotě. V něm brzo po začátku vystřídal Turca. Odchytal 52 minut, během kterých ani jednou neinkasoval a výrazně tak vypomohl týmu k zisku dvou bodů.

Následující zápas s lídrem Pacifické divize Anaheimem, už chytal od začátku a nebýt několika dechberoucích zákroků, nevybojoval by s Dallasem nejtěsnější možné vítězství 1:0, ale ani by si nepřipsal své již třetí čísté konto v sezóně.

Den na to, v zápase s Coloradem opět v průběhu zápasu vystřídal nejistého Turca a v pikantním zápase, ve kterém padlo celkem 12 branek, vytěžil s týmem další důležité vítězství, byť za cenu dvou inkasovaných branek.

Během zmíněného týdne, ve kterém mimo jiné podepsal s klubem novou dvouletou smlouvu, nastoupil do všech tří utkání, která Dallas v daném termínu hrál. Se skvělou bilancí 3 – 0 – 0 si také udržel vynikající průměr inkasovaných branek na zápas – 0,58, procentuální úspěšnost zákroků 96,7 % (chytil 59 z 61 střel) a také posunul svůj rekord v délce udržení čistého štítu na 131 minut a 6 vteřin.

Mezi třemi hvězdami týdne se objevil už podruhé v jeho premiérové sezóně v NHL.