Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, týmu NHL

 1. 3. 07 Mattias Norström hvězdnou posilou  D. Brunclík

Mattias Norström

Včerejší uzávěrka přestupů opět výrazně zamíchala soupiskami jednotlivých týmů. Zpočátku posilovaly především týmy z Východní konference, jak se ale přibližovala uzávěrka přestupů, velké změny se začaly dít i v Západní konferenci. Rivalové Dallasu výrazně posílili, a tak bylo na Stars, aby také ulovili nějakou tu posilu. Generální manažer Stars věrný tradici z posledních let udělal těsně před uzávěrkou přestupů jednu z největších výměn dne. Dallas Stars získali výraznou posilu obranných řad, když angažovali kapitána Los Angeles Kings Mattiase Norströma.

Byla to největší výměna dne (co do počtu vyměněných položek) a vlastně i celého přestupového období, neboť v jejím rámci změnili dres hned čtyři hokejisté a bylo vyměněno pět výběrů v draftech. Hvězdy kromě zmiňovaného Mattiase Norströma získaly ještě pravého křídelního útočníka Konstantina Puškareva a výběry ve třetím a čtvrtém kole draftu roku 2007. Opačným směrem se stěhuje obránce Jaroslav Modrý, obránce Johan Fransson, výběr v prvním kole draftu roku 2008 a výběry ve druhém a třetím kole draftu roku 2007.

"Mattias vyztuží naši obranu a zároveň přináší i vůdčí schopnosti do naší kabiny. Je to výjimečný obránce a máme nesmírnou radost, že jsme ho dnes získali. Očekáváme, že jeho hra bude mít okamžitý dopad na hru Stars na cestě do playoff."
GM Stars Doug Armstrong

35-letý Mattias Norström je vynikající defenzivní obránce, který hraje se zaujetím, je známý tvrdou hrou do těla a je zvyklý nastupovat proti nejlepší pětce soupeře. Nejvíce vyniká v předbrankovém prostoru. Dobře bruslí a málokdy dělá chyby. Nelze však od něj očekávat nějaký větší bodový příspěvek. Má platnou smlouvu ještě pro příští sezónu, ve které si vydělá 4,25 milionu dolarů. Stejný plat pobírá i letos.

"Je to pro mě dobrá změna, nicméně odejít není lehké, protože jsem v Los Angeles odehrál 11 sezón, ale jdu do dobrého týmu s šancí vyhrát playoff. Jsem doslova nadšený, protože, jak člověk stárne, tak si uvědomuje, že šanci vyhrát nemá každý rok. Já tu šanci ale letos mám."
nová posila Stars Mattias Norström

Bohužel nebude Hvězdám ihned k dispozici, neboť ve víkendovém zápase proti Ducks si vymknul koleno a podle původních odhadů si doba jeho rekonvalescence vyžádá sedm až deset dnů. K dnešnímu dni je na marodce šestým dnem.

"Když se podíváte na naši obranu, všichni dobře bruslí, hrají s pukem a umí zahrát dopředu i dozadu. Měli jsme pocit, že týmu chybí takový ten typický defenzivní obránce a Mattias není jen posilou pro playoff, ale bude tu hrát i v příští sezóně. S některými lidmi v naší organizaci se zná a my ho známe také, a to z velkého množství zápasů, které jsme proti Kings odehráli. Myslím, že dobře zapadne. S týmem se poprvé setká v pátek, kdy se Stars budou vracet z Floridy."
GM Stars Doug Armstrong

Zajímavostí je, že s několika hráči se zná již z dřívější doby. Dvě sezóny strávil po boku Sergeje Zubova v New York Rangers. V Los Angeles zase odehrál několik sezón s Philippem Boucherem. S trenérem Stars Davem Tippettem se dobře zná z doby společného působení u Kings, kde měl Dave Tippett coby asistent trenéra na starosti právě obrannou hru. A s asistentem trenéra Ulfem Dahlenem se zná ze švédského národního týmu.

"Nějakou dobu jsem s ním hrál, je to kvalitní hráč. Je to kapitán a je to dobrý kapitán. Všichni víme, jak umí zahrát proti nejlepšímu útoku soupeře. Myslím, že je to pro nás skvělé."
obránce Philippe Boucher

Během své kariéry v NHL odehrál tento 188 cm měřící a 95 kg vážící obránce za Los Angeles Kings (1996-2007) a New York Rangers (1994-1996) celkem 823 zápasů s bilancí 16+134, navíc přidal i 613 trestných minut. V letošní sezóně nastoupil celkem k 62 zápasům, ve kterých dvakrát skóroval a u sedmi gólů asistoval. Kapitánem Kings se stal v roce 2001.

"Jako u většiny výměn to bylo velmi těžké rozhodování. Matty je úžasný hráč, odehrál tu mnoho dobrých sezón a je také respektovaným kapitánem. Nicméně možnost zisku dvou vysokých výběrů v draftu bude pro naši organizaci přínosem, neboť se snažíme při budování týmu koukat dopředu."
GM Kings Dean Lombardi

Kazašské pravé křídlo Konstantin Puškarev (2. volba Kings v draftu roku 2003, 44. celkově) má ve svých 22 letech za sebou už i debut v NHL, i když většinu času v posledních dvou sezónách strávil na soupisce farmářského týmu Manchester Monarchs (AHL). K jeho přednostem patří především pestrá útočná hra, skvělé bruslení, velké zrychlení a dobrá střela, k nedostatkům naopak špatná obranná činnost.

V dresu Kings odehrál letos celkem 16 zápasů, ve kterých vstřelil 2 branky, u dvou dalších asistoval a zaznamenal i 8 trestných minut. V dresu Manchester Monarchs (AHL) v 35 zápasech skóroval čtyřikrát a na jedenáct branek nahrával. Připsal si též 29 trestných minut.

Ihned po výměně byl odeslán do farmářského týmu Dallasu, do Iowy Stars. Hvězdy tak touto výměnou zabily dvě mouchy jednou ranou. Jednak potřebovali posílit tým Iowy před playoff, neboť hned několik hráčů jejího kádru bylo povoláno do Dallasu a jednak mají v systému málo kvalitních křídelních útočníků.

Jaroslav Modrý

Jaroslav Modrý byl do Dallasu vyměněn před touto sezónou z Atlanty, pravidelně nastupoval ve třetí obranné dvojici se Stephanem Robidasem. V 57 zápasech vstřelil jeden gól a na 9 dalších přihrál. V kádru Stars byl s +10 body v hodnocení +/- nejlepší.

Švédský obránce Johan Fransson (2. volba Stars v draftu roku 2004, 34. celkově) hraje momentálně ve švédské lize. I když byl považován za velmi nadějného obránce, jeho odchod nemusí Hvězdy až tak mrzet, protože mají v systému velké množství kvalitních obránců. Navíc jeho letošní výsledky nejsou nijak oslnivé.

nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist