Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, týmu NHL

 6. 2. 07 Matthew Barnaby má vážné zdravotní problémy  D. Brunclík

Matthew Barnaby

Podle posledních informací z Dallasu zvažuje tento 33-letý veterán NHL ukončení kariéry. Důvodem jsou závažné zdravotní problémy. Barnaby nehraje od 9. ledna, kdy utrpěl otřes mozku a následné problémy jej pronásledují až do dnešního dne.

Zdravotní problémy se u něj však projevily již mnohem dříve. 14. ledna se porval v zápase s NY Rangers s Ryanem Hollwegem a rvačka způsobila to, že na 15 minut přestal vidět na levé oko. O týden později se porval s anaheimským Shawnem Thorntonem, tentokrát přestal vidět na 30 minut. Vše vyvrcholilo 9. ledna bitkou s Joshem Grattonem v zápase proti Phoenix Coyotes, ve které utrpěl otřes mozku. Jeho levé oko navíc stávkovalo 45 minut, než se mu zrak opět vrátil. Od 9. ledna k zápasu NHL nenastoupil, jako oficiální důvod byl uveden otřes mozku.

"Má žena je v tomto velice obezřetná a je hodně nervózní. Neustále mi zdůrazňuje, že mám dvě malé děti, o které se musím starat. Tak to vidí ona. Především má strach o mě, to ale nemusí říkat nahlas, to je jasné. Jsem frustrovaný z toho, že nemůžu hrát. Zároveň se však nad tím vším zamýšlím. Nechci nad tím přemýšlet, protože by to mohlo znamenat, že již nebudu moci hrát, nicméně musím udělat to, co je správné pro mou rodinu, ať už budu hrát nebo hrát nebudu. Je to něco, co musíme společně rozhodnout a rodina má v tomto velké slovo."
Matthew Barnaby

Matthew Barnaby dosud v NHL nastoupil k 834 zápasům v základní části, ve kterých vstřelil 113 branek a na 187 přihrál. Přidal též 2562 trestných minut. V play off odehrál 62 zápasů, vsítil 7 gólů a u 15 asistoval. Zaznamenal také 170 trestných minut. Letos odehrál za Stars 39 zápasů s bilancí jedné branky a šesti asistencí, od rozhodčích navíc dostal 127 trestných minut.

nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist