Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, týmu NHL

 23. 3. 07 Matt Niskanen podepsal smlouvu!  D. Brunclík

Matt Niskanen

19. března 2007 podepsal kanadský obránce Matt Niskanen se Stars tříletou smlouvu, která bude platit až do konce sezóny 2009/2010. Jedná se o jeho první profesionální smlouvu v kariéře, neboť dosud hrál hokej na univerzitě v Minnesotě (the University of Minnesota-Duluth).

"Jsem rád, že budu moci hrát na profesionální úrovni. Vždycky to byl můj sen a moc dobře vím, že tohle je v mé kariéře krok správným směrem. Už se nemůžu dočkat."
obránce Matt Niskanen

20-letý Matt Niskanen byl draftován Dallasem v prvním kole draftu roku 2005 z celkově 28. místa. Poslední dvě sezóny hrál za univerzitní tým v Minnesotě. V letošní sezóně vstřelil za Bulldogs v celkem 39 zápasech 9 branek, u dalších 22 asistoval a připsal si také 42 trestných minut. V loňské sezóně dokonce reprezentoval Spojené státy americké na MS juniorů ve Vancouveru.

"Matt má za sebou dobré výsledky na minnesotské univerzitě a těšíme se, že bude ve svém rozvoji pokračovat i na profesionální úrovni. Těšíme se také na to, co naší organizaci v budoucnu přinese a jsme moc rádi, že jsme s ním podepsali smlouvu."
GM Stars Doug Armstrong
"Vždycky jsem se považoval za obránce, který to umí s pukem, hraje i dobře dozadu a umí hrát při početní výhodě i při hře v oslabení."
obránce Matt Niskanen

Jedná se o dvoucestnou smlouvu. V příští sezóně bude jeho plat v případě pobytu v prvním týmu 500.000 dolarů, v sezóně 2008/2009 550.000 dolarů a v sezóně 2009/2010 720.000 dolarů. Za podpis smlouvy dostal Niskanen bonus ve výši 255.000 amerických dolarů. Každý rok by se tak do platového stropu započítala z tohoto bonusu částka 85.000 dolarů. Na farmě si pak za každý rok vydělá 62.500 dolarů.

"O Dallasu jsem slyšel zatím jen samé dobré věci. Všichni mluví jen o tom, jak vysokou úroveň má tento klub, navíc hrají každý rok o Stanley Cup. Jsem rád, že toho budu součástí."
obránce Matt Niskanen

Niskanen také podepsal zkušební amatérskou smlouvu s farmářským týmem Dallasu, s týmem Iowa Stars. V pondělí 19. března byl dopsán na soupisku a byl připraven za Iowu nastoupit.

První zápas mezi profesionály

V úterý 20. března 2007 si odbyl svůj debut v dresu Iowy Stars (AHL). Většinu zápasu odehrál v obranné dvojici s kapitánem Iowy Marty Wilfordem. Párkrát nastoupil i na přesilovou hru, nezaznamenal však žádný bod, ani jednou nevystřelil na branku a nepřipsal si ani žádný kladný či záporný bod v hodnocení +/-.

"Velmi lehce bruslí, je to velice dobře vybavený obránce. Skvěle pozičně brání a na svůj věk je až neskutečně vyzrálý. Je skvělé ho vidět v dresu Dallas Stars/Iowa Stars."
ředitel hokejových operací Iowa Stars Scott White

Zářivá budoucnost obrany Dallasu

Obrana Stars bude i v následujících letech chloubou tohoto týmu. Hvězdy totiž mají v systému několik velmi dobrých mladých obránců. Niklas Grossman má již nyní velmi blízko do NHL. V Iowě působí kromě Matta Niskanena také Mark Fistric. Další velkou dallaskou nadějí mezi obránci je Ivan Višněvskij, který byl Dallasem draftován v prvním kole loňského draftu NHL. Zatím však hraje v QMJHL.

nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist