Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, týmu NHL

 4. 2. 07 Aaron Gagnon podepsal na tři roky  M Šimeček

V pátek 2. února oznámil GM Stars Doug Armstrong, že klub podepsal tříletý kontrakt s 20-letým centrem a kapitánem Seattle Thunderbirds, Aaronem Gagnonem. Navzdory podpisu smlouvy však kanadský mladík ještě tuto sezónu u týmu z juniorské WHL zůstane.

Aaron Gagnon od svého příchodu do Seattlu v roce 2001 zaznamenal v 300 zápasech celkem 218 bodů (107+111). S každou novou sezónou získával stále více a více zkušeností a postupně vyrostl v nejdůležitější osobnost mužstva. Především letošní ročník je toho jasným důkazem. V něm nastoupil k 41 duelům a díky svým schopnostem se stal lídrem celého týmu.

Gagnon je nejlepším klubovým kanonýrem (26 gólů), nejlepším nahrávačem (28 asistencí), sbírá nejvíce bodů (54) a je také nejčastějším střelcem přesilovkových branek (12 gólů). V hodnocení +/- je s 16 kladnými body na třetím místě. Pokud se mu takto bude dařit i nadále, bude mít na konci sezóny kolem 94 bodů, což by byl jeho nový rekord.

O tohoto 180 cm měřícího a 86 kg vážícího hráče původně projevil zájem Phoenix. V draftu 2004 si jej vybral z celkově 240. místa, nepodepsal s ním ale profesionální smlouvu. Gagnon se tak před začátkem ročníku 2006/07 zúčastnil tréninkového kempu Dallas Stars.

"Z podpisu smlouvy s Dallas Stars jsem nadšený. Do nového roku jsem si předsevzal podpis profesionální smlouvy. Bez pomoci mých spoluhráčů, trenérů a celé naší organizace by se mi to ale nepovedlo. Individuální úspěchy přichází s úspěchy celého týmu."
Aaron Gagnon
nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist