Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, týmu NHL
 

 10. 4. 06 Vojtěch Polák na farmě II.  D. Brunclík

Jak hraje Vojtěch Polák v druhé části sezóny?

Po fantastickém předsezónním kempu, kde patřil k největším překvapením, se mu povedl i vstup do sezóny. Společně s Juniorem Lessardem byl povolán do prvního týmu ve chvíli, kdy došlo k několika zraněním a bylo třeba doplnit soupisku Dallas Stars. Stali se tak prvními hráči Iowy, kteří dostali šanci nastoupit v NHL. Za Dallas Stars odehrál Vojtěch Polák tři zápasy, ve kterých nebodoval. I po návratu do Iowy hrál dobře a jen potvrzoval své výkony z předsezónního kempu. První půlku sezóny odehrál v prvním útoku Iowa Stars po boku Toby Petersena a Louie Erikssona.

Ke konci loňského roku se však začal bodově trápit a v prosinci již bylo jasné, že není spolehlivým střelcem pro první útok. Svými výkony z úvodu sezóny nasadil laťku hodně vysoko a již nebyl schopen nastolené tempo držet. Do první formace se tak posunul Junior Lessard. Vojta Polák hraje v posledních třech měsících poměrně často až v checking line Iowy. Zřejmě to byl od trenérů záměr, aby se Vojta naučil hrát více do těla a zvládat různé herní situace. Jeho produktivita vše výše zmíněné jasně odráží. V 58 zápasech vstřelil 12 branek, u 20 asistoval, v +/- má 5 záporných bodů a na trestné lavici odseděl celkem 41 trestných minut. Jen připomínám, že po prvních 19 zápasech měl na kontě 6 gólů a 9 přihrávek.

Do budoucna musí zapracovat na vyrovnanosti výkonů, obranné hře a zvyknout si na náročnější hrací plán, tedy na 80 zápasů za sezónu.

Jak se daří ostatním hráčům?

V poslední době na sebe svými výkony upozorňuje Loui Eriksson, který táhne Iowu směrem k vysněnému playoff. Díky 6 gólům, 11 přihrávkám a statistice +/- na 15 kladných bodech ve 14 zápasech si vysloužil ocenění Nováček měsíce za měsíc březen. Ačkoli byl Loui Eriksson původně hodnocen hůře než Vojta Polák , svými výkony se dokázal v pomyslné tabulce posunout před něj. I Junior Lessard se probral a jeho forma graduje. Pomohlo mu především ono zmíněné posunutí do prvního útoku Iowy. Konečně i on v poslední době dokazuje, proč si ho Stars vybrali a podepsali s ním smlouvu.

To však nemění nic na faktu, že Vojta Polák má společně s Louiem Erikssonem největší potenciál mezi mladými útočníky Stars.

Vojtova smlouva s Dallasem vyprší až za dva roky, do té doby musí ukázat, co v něm je a teprve potom se uvidí, jestli bude jeho budoucnost spojena právě se Stars.

nahoru | na úvod
Web4u

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

Vladimír Růžička

Příběh hokejové legendy
www.marken.cz

Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist