12. 11. 05 Steve Sullivan poslal Dallas do pekel  R. Štolpa

Nashville – Dallas 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)

Steve Sullivan právě zkompletoval hattrick
(Autor – AP Photo/John Russell)

Zápas, co by se dal přirovnat k pohádkovému příběhu, takové drama bylo k vidění včera v noci v Nashvillu.

Ježibaba z Dallasu měla Jeníčka z Nashvillu celkem třikrát na lopatě, aby pak dokázal Jeníček z onoho pekelného nástroje slézt, donutit ježibabu na lopatu nasednout a ještě ji stačil zasunout do pece.

Morrow skóruje

1. Třetina

Dallas hodně dlouho tahal za opravdu správný konec pomyslného lana. Na začátku 7. minuty poslal hosty do vedení Brenden Morrow dorážkou střely Martina Škouly. Vedení vydrželo do 19. minuty, když se při vyloučení Lehtinena trefil Martin Erat.

Dallas sice přečkal oslabení 3 na 5, ale v době, kdy už byl bruslař Modano na ledě využil přesilovou situaci Erat.

Dallas opět vede

I do druhé třetiny se podařilo vykročit lépe Hvězdám z Dallasu. Nathan Perrot, nová to akvizice z Toronta, nastoupil poprvně za Dallas a hned při třetím střídání v zápase poslal Stars podruhé do vedení. V závaru před brankou se zorientoval nejlépe právě Perrott a touš z jeho hole se zatřepetal v síti.

V 7. minutě bylo opět srovnáno. To se ve dvojnásobné přesilovce dostal k puku Steve Sullivan a načal své velkolepé představení – 2:2.

V 11. minutě měl Sullivan šanci poslat domácí do vedení, když byl při samostatném úniku faulován Zubovem a postavil se k exekuci trestného střílení. Mířidla si v té chvíli ještě seřizoval, tudíž byla výsledkem střela míjící Turcovu branku.

Dallas se dostal potřetí v zápase do vedení v 16. minutě. To Philippe Boucher tak dlouho šťoural z pod ležícího bránícího hráče domácích puk, až ho poslal do sítě – 2:3

Při gólu Bouchera fauloval Kimmo Timmonen, Dallas ale nesehrál přesilovku dobře. V oslabení totiž ujel David Legwand, který naštěstí ani střelou ani dorážkou Turca nepřekonal.

Sullivan rozhoduje zápas

Hned z první akce třetí třetiny padl gól. Marek Židlický zatáhnul puk drze do třetiny, proměnil bránící hráče Dallasu ve statisty a nadvakrát dostal kotouč za brankovou čáru.

V sedmé minutě se mohlo měnit skóre dvakrát, nestalo se tak ovšem ani jendou. Nejprve nepochodil Steve Ott, po něm Marek Židlický. Podobně dopadl o minutu později Jason Arnott, když trefil pouze tyč a Dallas opět stihl krutý trest.

Nejdříve fauloval v 9. minutě Trevor Daley, aby jej o minutu později napodobil Steve Ott. Steve Sullivan si již tentokrát seřídil mířidla zprávně a poprvně poslal Nashville do vedení.

Gólovou tečku obstaral Steve Sullivan, čímž zkompletoval svůj hattrick. Při hře 5 proti 5 vnikl do útočné třetiny a to, co předvedl, byla učiněná hokejová krása. S kotoučem na holi zamíchal nalevo, napravo, ještě jednou vše zopakoval, s údivem hledícího Zubova nechal za sebou a pohotově zavěsil. Nádhera!

Srdce v hokeji

Zlomové okamžiky osmi skvělých turnajů ve vzpomínkách hráčů, trenérů a historiků