29. 1. 06 Penaltový kouzelník Jussi Jokinen  R. Štolpa

Colorado – Dallas 2:3 sn (1:0, 1:1, 0:1, 0:0, 0:1)

Jussi Jokinen překonává Petera Budaje
(Autor – AP Photo/Tony Gutierrez)

Po sérii špatných výkonů udržel Turco v utkání v Coloradu Dallas ve hře. Ze spousty šancí pustil za svá záda pouze dva puky, Dallas dokázal do konce normální hrací doby vyrovnat a v penaltovém rozstřelu byl opět lepší.

Blake dává domácím vedení

1. třetina

V první třetině diktovali domácí hráči tempo hry a přes několik vynikajících šancí se jim podařilo vstřelit pouze jeden gól. To v přesilové hře při vyloučení Nathana Perrotta připravil Brunette pro Roba Blakea výhodnou pozici a ten se v předbrankovém prostou nemýlil – 1:0.

Jen o několik okamžiků později mohl vedení Colorada zvýšit Milan Hejduk, ale Turco předvedl pěkný zákrok a jeho střelu zneškodnil.

Colorado dominuje

Do dvoubrankového vedení se dostala Lavina ve 3. minutě druhé třetiny. Ve vlastním oslabení se vydali na ofenzivní výlet Hagman s Ottem, puk však ztratili. John-Michael Liles našel dlouhým pasem Alexe Tanguaye a ten v samostatném úniku nezaváhal – 2:0.

Dallas snížil v polovině 17. minuty taktéž při početní převaze. Jussi Jokinen našel v mezikruží připraveného Jasona Arnotta, jehož střela z první se zastavila až v síti.

Barnes vyrovnává

Ve třetí třetině Stars domácí přestříleli a výsledkem byl necelé dvě minuty před koncem vyrovnávací gól.

Steve Ott vybojoval v pravém rohu puk, přistrčil jej Boucherovi. Ten nacentroval před bránu kde se dokázal prosadit Stu Barnes.

"V posledních dvou minutách jsme měli vývoj utkání se své moci, přesto jsme dostali gól, je to frustrující. Dělal jsem co jsem mohl, ale ta střela byla velmi dobrá."
Peter Budaj

Gólmani lepší střelců

Prodloužení

V prodloužení mohli o vítězství rozhodnout oba týmy, ale brankáři byli proti. Turco chytil Tanguayovi střelu i dorážku a Budaj zpacifikoval střelu Robidase. Zápas musely rozhodnout samostatné nájezdy.

Jokinen se opět nemýlil

Penalty

Jako první jel Zubov a proměnil, stejně si počínal na druhé straně i Marek Svatoš. Druhou sérii načal Jussi Jokinen a skóroval posedmé ze sedmi penaltových pokusů. Za Colorado se postavil ke druhé penaltě Joe Sakic a trefil tyč!

Ve třetí sérii Budaje nepřekonal Modano a rozhodnutí přinesla penalta Alexe Tanguaye. Marty Turco mu ji chytil a zajistil Dallasu vítězství.

Colorado prohrálo v posledních dvanácti zápasech teprve potřetí.

"V přípravných zápasech jsem proti Budajovi použil stejné zakončení. Mohl vědět co přijde, přesto gólu nedokázal zabránit."

Srdce v hokeji

Zlomové okamžiky osmi skvělých turnajů ve vzpomínkách hráčů, trenérů a historiků