14. 11. 05 Marty Turco opět chytá jako dřív  R. Štolpa

Anaheim – Dallas 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

Rob Niedermayer krosčekuje Jona Klemma
(Autor – AP Photo/Henry J. DiRocco)

Přestože domácí Anaheim měl územní převahu, vytvořil si více střeleckých příležitostí a šancí, odešel nakonec ze hřiště poražen. Říci, že za tohle všechno může jen a pouze brankář Marty Turco by bylo až příliš troufalé. Evidentně má ale se 40 úspěšnými zákroky podíl na výhře největší.

"Potřebujeme Martyho pro zápasy jako byl ten dnešní. Od našeho gólmana čekáme, že nám dá šanci vyhrát a přesně tohle dnes Marty dokázal. Potřebujeme aby byl naší páteří a tou dnes byl. "

Dallas opět vede o dvě branky

Úvod zápasu patřil domácím Kačerům. Stars drželi krok jen s pomocí nedovolených zákroků. Jenže vyloučení Kapanena ani Robidase domácí přes šance Perryho, Saleje a Lupula nedokázali využít. Dallas si ve své první přesilové hře počínal velmi podobně. Šanci Jasona Arnotta zneškodnil Jean Sebastien Giguere.

V přesilových hrách se evidentně střelcům nedařilo. Přesto na sebe první gól nedal dlouho čekat. Nepadl však ani v přesilovce ani při hře pěti proti pěti. Ve 13. minutě byl vyloučen Brenden Morrow a o půl minuty později poslal soudce do stejných míst i Roba Niedermayera.

A právě v oné hře 4 na 4 se měnilo poprvé skóre zápasu. Sergej Zubov narýsoval ukázkový pas na útočnou modrou čáru, kam si v plné rychlosti nabruslil Philippe Boucher a přesnou střelou z pravého kruhu poslal Dallas do vedení – 0:1.

Přesně 50 vteřin po první brance vedli Stars již dvougólovým rozdílem. Z lavice hanby navrátivší se Brenden Morrow centroval z levého rohu touš před Giguerovu branku, kde jej pohotově, vtipně a hlavně přesně tečoval Jere Lehtinen – 0:2.

Giguere střídá, Guerin překonává Bryzgalova

Po první přestávce se zřejmě i díky dvougólovému vedení hosté z Dallasu uklidnili a hned to bylo znát na počtu vyloučených hráčů – jen po jednom na každé straně.

Domácím se v polovině páté minuty zranil gólman Giguere a musel jej nahradit Ilja Bryzgalov. Ani jeho konto nenechali střelci Dallasu bez zátěže. Niko Kapanen našel Jussi Jokinena, jehož střelu vyrazil Bryzgalov pouze ke Guerinovi a bylo to 0:3. Guerin vstřelil po pětizápasovém půstu svůj teprve pátý gól v sezóně.

"Cítil jsem se fajn, jen jsem nedokázal svou hru proměnit v góly. Už to bylo trochu frustrující a tak jsem rád, že jsem střeleckou smůlu protrhl. "
Bill Guerin

Hedström pouze snižuje

Domácí vrhli ve třetí třetině všechny síly do útoku. Výsledkem bylo nejen 18 střel mířících na Marty Turca, ale i spousta šancí z nich pramenící. Marty Turco si však ze San Jose přivezl výbornou pohodu a až na jednu jedinou výjimku všechny pokusy domácích plejerů zlikvidoval.

O zmíněný čestný úspěch domácích se postaral Jonathan Hedström. Ve skutečnosti však nedostal kotouč za brankovou čáru ani on. Po jeho akci se sice rozsvítilo za Turcem červené světlo, posledním kdo se puku dotkl byl ale obránce Stephane Robidas. Od jeho brusle se totiž puk odrazil do brány.

• Brenden Morrow – 21:13 min, +0, (0+1)
  • Niko Kapanen – 11:58 min, +0, (0+2)
  • Martin Škoula – 15:03 min, -1, (0+0)