21. 10. 05 Los Angeles Kings zostudili Dallas  R. Štolpa

Dallas – Los Angeles 2:7 (1:3, 1:4, 0:0)

Jeremy Roenick bojuje u mantinelu se Steve Ottem
(Autor – AP Photo/LM Otero)

Pokud nestačilo Los Angeles v prvním zápase sezóny k vítězství ani čtyřbrankové vedení, zvolili tentokrát Králové taktiku malinko odlišnou. Ani za čtyřbrankového vedení totiž nepolevovali a dál neohroženě přidávali jeden gól za druhým.

"Úvodní zápas zůstane v našich hlavách po většinu téhle sezóny a to nikdo nemá rád ."
Andy Murray

Modano střílí první a nadlouho poslední gól Stars

Dallas nastoupil bez Sergeje Zubova, kterého trápí záda a v samotném úvodu to na žádné problémy nevypadalo. Po 49. odehraných vteřinách fauloval Pavol Demitra a Mike Modano jej v čase 2:12 předčasně z trestné lavice vystrnadil. Jussi Jokinen našel Modana přesně a Dallas vedl 1:0.

Od této chvíle ovšem převzali taktovku hosté z Los Angeles a domácím ji do konce zápasu již v podstatě nepůjčili.

Jen šestnáct vteřin totiž trvalo první a poslední vedení Dallasu v zápase. To v čase 2:28 skóroval Lubomír Višňovský. Niko Kapanen prohrál s Carigem Conroyem buly v obraném pásmu a Višňovský poslal kotouč rovnou do branky.

Na konci páté minuty našel produktivní a v pohodě hrající Craig Conroy Pavola Demitru, který střelou zápěstím poslal LA do vedení. V 9. minutě byl již náskok hostí dvoubrankový. Hvězdy ztratily ve svém vlastním pásmu puk a Alexander Frolov jej bez problémů dopravil do poloprázné branky.

Na trenéra domácích to bylo přespříliš. Turca v brance nahradil Johan Hedberg a několika dobrými zásahy udržel Dallas alespoň do přestávky v dvoubrankové ztrátě.

Byezchybné Los Angeles koncertuje

Když byl v 8. minutě druhé třetiny vyloučen John Erskine, padlo zásluhou Dustina Browna i kouzlo Johana Hedberga a s góly v jeho síti se opět roztrhl pytel. V 15. minutě přidal ke dvěma asistencím i branku Craig Conroy, v 19. minutě skóroval Luc Robitaille a v poslední minutě druhé třetiny si připsal premiérovou trefu George Parros.

Mezi tyhle v pravdě Královské trefy se vešla i jedna z holí domácích borců, přesněji Jere Lehtinena. Byla však ojedinělým výkřikem do tmy. Přesně do té tmy, kterou Dallas včera večer předváděl a která s jasným dnem v podání LA tak ostře kontrastovala.

Závěr bez branek

Přestože ve třetí třetině již branka nepadla, Los Angeles předvedlo , že pět vítězství v posledních šesti zápasech nebyla náhoda. Dobrou hru mužů v poli totiž korunoval výborný Jason LaBarbera, jenž po čtyřech odchytaných zápasech stále nepoznal hořkost porážky.