Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, klubu NHL

 26. 7. 05 V ofenzívě - III. díl  David Brunclík

Odejde Guerin nebo zůstane?

Bill Guerin

Ve složení útoku budou mít Stars přece jen snadnější úlohu. Mohou použít několik mladších a levných hráčů, stejně tak mohou podepsat několik veteránů pro doplnění kádru, a to za přijatelnou cenu.

Platnou smlouvu má Bill Guerin, Pierre Turgeon, Jere Lehtinen, Stu Barnes a Jaroslav Svoboda. Pierre Turgeon bude v nejbližších dnech vykoupen ze smlouvy, stejný osud možná postihne i Billa Guerina. Otázka je, zda-li už letos nebo až příští rok. Ostatní výše zmínění hráči by měli zůstat.

Modano je priorita

Mike Modano

Prioritou pro Stars je pochopitelně podepsat smlouvu s kapitánem Mikem Modanem, který je neomezeným volným agentem. Problémy však jsou s délkou kontraktu. Stars nabízejí jedno či dvouletou smlouvu, Modano požaduje tří nebo čtyřletou. Mike Modano prohlásil, že prioritou pro něj je zůstat v Dallasu, ale pokud by nedošlo k dohodě, rád by odešel do Phoenixu za Brettem Hullem a Waynem Gretzkym.

Další hráči, kteří loni hráli za Stars a kteří jsou momentálně volnými agenty bez omezení, se pravděpodobně již ke Stars nevrátí. Jde o Scotta Younga, Valerije Bureho, Shayna Corsona, Davida Olivera či Blaka Sloana. Jediný, kdo se ke Stars možná vrátí, bude dříč Rob DiMaio.

Omezenými volnými agenty jsou Jason Arnott, Niko Kapanen, Aaron Downey, Steve Ott a Brenden Morrow. Stars pravděpodobně uzavřou smlouvy téměř se všemi těmito hráči. Jediný otazník visí nad setrváním Jasona Arnotta. Prioritou číslo dvě tak bude podepsat smlouvu s Brendenem Morrowem, budoucím kapitánem Stars.

Příležitost se otevírá několika mladým, především evropským hráčům. Kapanen a Ott by měli strávit více času na ledě, příležitost by mohl dostat také Antti Miettinen nebo Mathias Tjärnqvist.

Na některých stránkách se spekuluje o možném příchodu některých slovenských hráčů do Dallasu. Peter Bondra, Pavol Demitra či Žigmund Pálffy jsou prý možnými posilami Stars. Pokud Stars najdou rezervu ve svém rozpočtu na nákup alespoň jedné hvězdy, bude to úspěch. Tento hráč však bude muset hodně slevit z finančních požadavků. Pokud by však Stars vykoupili ze smlouvy i Billa Guerina, mohlo by přijít hned několik hráčů. Jeho vykoupení ze smlouvy by však znamenalo vyhodit oknem devět milionů, a to je hodně peněz.

šipka Počet shlédnutí článku 141305

Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář

Web4u

Reklama

Dobyli jsme Vídeň

Shrnutí mistrovství světa ve Vídni, kde čeští reprezentanti vybojovali zlaté medaile
www.marken.cz

Češi a Slováci v dějinách NHL

Osudy více než dvou desítek čechů a slováků v NHL
www.marken.cz

Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist