Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, klubu NHL

 20. 11. 04 Stu Barnes a Stars se dohodli na prodloužení stávající smlouvy  DS.com

Stu Barnes

Dallas Stars mají v kádru hráče jako jsou Mike Modano, Bill Guerin, Marty Turco, Jere Lehtinen, Jason Arnott a Brenden Morrow. Všichni výše jmenovaní jsou nesmírně talentovaní a šikovní, a všichni jsou již pod smlouvou. Ale jen uměním se zápasy nevyhrávají. K tomu, aby jste byli neporazitelní, potřebujete vedle šikovnosti i tvrdost. A Hvězdy to vědí.

I proto v létě znovu podepsaly či prodloužily smlouvu s několika hráči, kteří dovedou být při hře dostatečně důrazní. Nejdříve to byli Rob DiMaio a Don Sweeney, pak John Klemm. A je to jen nedávno, co Stars prodloužili o dva roky smlouvu se Stu Barnesem. Všichni čtyři by měli pomoci vyztužit vůdcovské jádro týmu, které by mělo být rozhodující silou na ledě i v kabině. Původní Barnesův kontrakt měl vypršet až k 30. červnu 2005, Stars si však už nyní chtěli být jistí, že Barnes s nimi vydrží až do sezóny 2006-2007. Všichni co mají co do činění s týmem Stars, od fanoušků až po vedení, byli oznámením o prodloužení Stuova kontraktu potěšeni.

"Už když k nám Stu přicházel, věděli jsme, že bude oporou. Umí tvrdě pracovat a herně je velmi všestranný. Uplynulá sezóna, která pro něj byla zároveň první celou sezónou u Stars, naše očekávaní zcela naplnila. Jen jsme si potvrdili, že Stu do našeho kádru patří a že je přesně tím typem hráče, o které máme zájem."
Doug Armstrong, GM Stars

Po téměř pěti sezónách odehraných v Buffalu byl Barnes trejdován 10. března 2003 do Dallasu. Muselo pro něj být velmi těžké odejít po pěti letech z týmu, pro který tak dlouho žil a pro který každodenně dřel a bojoval. Najednou si muset rychle zabalit a již druhý den být k dispozici jinému týmu a dělat všechny ty věci jinde. A k tomu všemu ještě před koncem sezóny.

Už v roce 1999 byl Barnes v Buffalu a právě v tomto roce spolu se Šavlemi dokráčel až do finále Stanley Cupu, kde Buffalo podlehlo týmu Dallas Stars. Takže nejen že měl odejít do jiného klubu, on měl dokonce odejít do klubu, který mu před čtyřmi lety připravil tak hořké zklamání. Namísto toho být pesimistický z údělu, který mu osud připravil, se Barnes snažil všem v Dallasu dokázat, že je připraven udělat cokoli, jen aby svému novému týmu pomohl. Hrál tvrdě, důrazně, vždy na sto procent a nesčetněkrát byl nejlepším hráčem Hvězd na ledě. Tím si získal obdiv fanoušků. Teď, kdykoli Stu Barnes vstřelí v American Airlines Center branku, můžete díky tomu z hlediště slyšet mohutné : "STUUUUUUUUUU!"

"Jsem hrozně rád, že jsem tady. Už od prvního okamžiku se všichni tady ke mně chovali ohromně. Když po letech změníte tým, zase mátě šanci poznat, jak jsou fanoušci všude skvělí. Jedno zda jste v Buffalu nebo kdekoli jinde. A já jsem teď nesmírně rád, že mi to fanoušci tady v Dallasu dali znovu poznat."
Stu Barnes, křídelní útočník Stars

V kabině Stars nenajdete hráče, který by Barnese neměl rád. On totiž každý zápas ze sebe vydává maximum a nikdy si nestěžuje. Snaží se jít všem ostatním příkladem a ví, že jako lídr se musí plně odevzdat hernímu systému, který trenér vyžaduje. S týmem doslova žije a je pro něj schopen udělat cokoli. Na ledě i mimo led.

"Stu je ohromný chlapík a jsem si jistý, že ho všichni v týmu mají rádi. Je velkým profesionálem a je ohromně všestranný. Ať po něm trenér žádá cokoli, je schopen to splnit. A vždy na jedničku. Ano, je jedním z lídrů našeho týmu."
Bill Guerin, pravé křídlo Stars

Být lídrem znamená plnit si své úkoly mimo led stejně tak dobře jako na něm. Když novináři po zápase vtrhnou do hráčské šatny, je Barnes pokaždé prvním hráčem, který je připraven odpovídat na jejich dotazy. A to dokonce i po zdrcující porážce, kdy na to mnoho hráčů nemá náladu. Nikdy neodmítne, když je požádán, aby se dostavil do komunikačního centra, a vždy přijde s úsměvem na rtech. A jakmile se tam objeví, zvládá svou práci s nezvyklou noblesou. Dobře ví, že je jednou z vedoucích postav týmu a tuto roli zvládá stejně dobře jako ostatní.

Stu Barnes se pomalu stává jedním z nejoblíbenějších hráčů Stars. A to je v týmu jen něco přes rok. Stars si jeho služby zajistili po následující tři sezóny a Stu teď o Dallasu hovoří jako o svém novém domovu.

"Jsem hrozně rád, že všechno kolem prodloužení smlouvy šlo tak hladce. Přestože jsme v Dallasu s rodinou jen něco málo přes rok a půl, všichni jsme si to tady zamilovali. Já i manželka jsme tady potkali spoustu báječných lidí a oba můžeme říci, že v Dallasu se žije nádherně."
Stu Barnes, křídelní útočník Stars

Související články

šipka Použité zdroje: Dallasstars.com NHL.com
šipka Překlad článku: Kamil Šamulák
šipka Počet shlédnutí článku 129708

Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář

Web4u

Reklama

Dobyli jsme Vídeň

Shrnutí mistrovství světa ve Vídni, kde čeští reprezentanti vybojovali zlaté medaile
www.marken.cz

Češi a Slováci v dějinách NHL

Osudy více než dvou desítek čechů a slováků v NHL
www.marken.cz

Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist