Dallas Stars cz NHL.cz Dallas Star cz

Článek 28.5. Stu Barnes zodpověděl 10 otázek  Kamil Šamulák

Stu Barnes si povídal s redaktory serveru Dallas Stars.com

Stu Barnes

Stu Barnes přišel do Dallasu před koncem přestupového termínu sezóny 2002/03 z Buffalo Sabers. Univerzální útočník si svou poctivou hrou založenou na výborné defenzívě, důrazu a tvrdé práci, získal fanoušky v American Airlines Center.

Příznivci Dallasu jej pro tyhle přednosti přirovnávají ke Guy Carbonneauovi, na kterého stále nostalgicky vzpomínají. Nejednou bylo v letošní sezóně slyšet při nástupu Barnese na led ono dlouhé a hlasité Stuuuu.

Zranění ramene

Co všechno už jste musel podstoupit kvůli zranění ramene, které jste si přivodil ke konci sezóny, a jak to s ním vypadá právě teď?

Asi před čtyřmi týdny jsem podstoupil menší operativní zákrok. Teď chodím na rehabilitace, hodně s ramenem cvičím, snažím se ho pomalu zatěžovat. Pokračuje to pomalu, ale každým dnem je cítit, že se to zlepšuje.

Kdy přesně ke zranění došlo a jak moc vás toto zranění omezovalo na konci sezóny a v playoff?

Určitě díky tomu můj výkon nebyl stoprocentní. Stalo se to asi měsíc před koncem základní části ve Philadelphii a o tři týdny později v zápase s Calgary se to při jednom tvrdém střetu ještě zhoršilo. Při vhazování mě to neomezovalo. Horší už to však bylo při střílení, hlavně při střele golfákem to bolelo strašně. Nakonec jsem to však přečkal, teď už se rameno léčí a věřím tomu, že na začátku nastávající sezóny bude úplně v pořádku.

V Buffalu jste býval kapitánem. Které nejdůležitější vlastnosti, alespoň podle Vás, musí kapitán mít, aby byl dobrým kapitánem?

Hlavně musí být osobnost. Všichni hráči v týmu musí vědět, že každý zápas hrajete nejméně na stodeset procent. Podle mě by to měl být komplexní hokejista, který se nebojí jít do hry ve zlomových okamžicích utkání. Musí být plně oddán systému hry, který tým praktikuje. Je jedno pro jaký systém se kouč nebo mužstvo rozhodne, kapitán musí být tím, který ukáže ostatním hráčům, že jen přesné dodržování daného stylu hry může vést ke kýženému úspěchu.

Dallas jsme si zamilovali

Doposud jste ve své kariéře hrál v pěti různých městech. Jak se Vám líbí v Dallasu a kdyby jste měl sestavit žebříček oblíbenosti těchto 5-ti měst, na které místo by jste Big D (Dallas) zařadil?

Dallas by byl určitě na prvním místě. Všem z rodiny se tady líbí, vždycky je tady kde jít. Jsme tady už rok a dva měsíce a Dallas jsme si zamilovali. Byl bych rád, kdybych tady mohl prožít ještě hodně sezón.

Váš letní dům stojí ve východní části státu Washington. Co máte na tom místě tak rád, že Vás to nutí trávit tam každé léto?

Jako junior jsem tam strávil krásné dva roky a navíc manželka odtamtud pochází, takže to tam máme rádi. Bydlíme ve východní části státu Washington, kde panuje docela jiné klima než v Seattlu (pozn. red.: Seattle je hlavním a zároveň největším městem státu Washington, ležícího na břehu Tichého oceánu). Klima je tam suché, terén je skoro až pouštní, celá krajina se nachází ve vysoké nadmořské výšce. Léta jsou tam báječná, každý den je slunečno a teplo a navíc jsou tam skvělé podmínky pro golf.

Jakou plánujete s rodinou v létě dovolenou?

Ještě nemáme nic naplánovaného. Nejdřív se musím dát stoprocentně do pořádku, trápí mě rameno, ale hned jak se to spraví, určitě někam vyrazíme. Ale teď nedokážu přesně říci, kdy tomu tak bude.

Kolziga znám již 16 let

Kdo je váš nejlepší kamarád mezi hráči NHL?

Asi Olaf Kolzig z Washingtonem. Ale těch lidí, se kterými dost kamarádím, je v lize víc. Třeba Tommy Fitzgerald. Teď hraje v Torontu, ale dřív jsme spolu hráli čtyři roky u Panthers. Ollieho znám už asi 16-17 let, často spolu hrajeme golf. Už jsme spolu pořádali i několik charitativních golfových utkání a v létě spolu často vyrážíme na ryby. Takže bych řekl, že mým nejlepším kamarádem v lize je on.

Proti komu v NHL se Vám osobně nejhůř hraje?

V lize je několik hráčů, proti kterým je velmi těžké hrát. Jen se podívejte na Keitha Primeaua z Philadelphie, jak dobře si vedl v playoff a jak těžké bylo se proti němu prosadit. Nebo na Jarome Iginlu z Calgary. Obecně se velmi těžko hraje proti klukům, jejichž úkolem je bojovat o každou píď ledu, tzv. nosičům vody. Nejsou to vždy ti nejmohutnější, nejrychlejší a nejtalentovanější hráči proti kterým se špatně hraje, jsou to často ti, kteří v každém střídání nechají na ledě duši.

Kdo si myslíte, že letos z dvojice Tampa Bay-Calgary vyhraje Stanley Cup a na kolik zápasů se podle Vás bude hrát finálová série?

Těžko jednoznačně odpovědět. Řekl bych, že oba týmy mají stejnou šanci na vítězství, oba hrají celé playoff výborný hokej. To je taky důvod, proč jsou stále v playoff. Nasazení, s jakým oba týmy hrají každé utkání, budí respekt. Pokud bych si měl vsadit, vsadil bych si na Calgary. Bude to ale velmi vyrovnané a bude se asi hrát na maximální počet zápasů.

Bobby Orr byl můj oblíbenec

Proč nosíte číslo 14 ?

První hráč, kterého jsem v televizním utkání viděl, byl legendární Bobby Orr. Hned jsem si ho oblíbil. Nosil čtyřku. Jako dítě jsem proto také oblékal dres s číslem 4, ale když jsem byl o něco starší, museli jsme nízká čísla přenechat obráncům a já si teda musel změnit číslo. Vzal jsem si 14. Od té doby už jsem jiné číslo nenosil, jen v Buffalu jsem si 14 nemohl vzít, byla vyhrazená a visela pod stropem, nosil jsem 41. Jen jsem tedy ty dvě čísla přehodil v pořadí. Když jsem byl vytrejdován z Buffala do Dallasu, opět jsem se vrátil ke čtrnáctce.

Stu, děkujeme za rozhovor.

Není zač.

šipka Překlad článku: Kamil Šamulák
šipka Použité zdroje: Dallas Stars.com
šipka Počet shlédnutí článku: 6361521


Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Hledej

Další zápas
Narozeniny mají

Webhosting poskytuje: Web4U
© 2001 Dallas stars cz a uvedení dodavatelé obsahu. Všechna práva vyhrazena. All rights reserved. Publikování nebo šíření obsahu Dallas Stars. cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
© Loga a známky NHL, týmu NHL Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.
TOPlist