Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, klubu NHL

 10. 8. 04 Jaroslav Svoboda se upsal Dallasu  David Brunclík

Jaroslav Svoboda se dohodl s vedením Stars na novém kontraktu

Jaroslav Svoboda

Jaroslav Svoboda podepsal novou jednoletou smlouvu s roční opcí. Stars zbývá uzavřít novou smlouvu již jen se třemi omezenými volnými agenty. Jsou jimi Mathias Tjärnqvist, Mike Siklenka a Dan Jancevski.

24-leté levé křídlo by mělo v příští sezoně pobírat plat 500 000 dolarů. Vzhledem k tomu, že se jedná o jednocestnou smlouvu, jeho pobyt v prvním týmu Stars by tak neměl být ohrožen. Stejný plat pobíral rodák z Červenky i v minulé sezoně. Jednalo se však o dvoucestnou smlouvu, takže při pobytu na farmě měl plat nepoměrně nižší.

Jaroslav Svoboda byl do Dallasu vyměněn 29. června 2004 po tříletém angažmá v Carolině. Vedení Hurricanes ho vyměnilo za volbu ve čtvrtém kole draftu v roce 2005. Dallas si ho vyhlédl především díky jeho výšce a váze a v neposlední řadě také díky stylu jeho hry. Umí hrát tvrdě do těla a nebojí se hry před brankou soupeře.

Minulou sezonu odehrál v NHL 34 zápasů, ve kterých si připsal tři branky a jednu asistenci. V devíti utkáních oblékl dres Lowell Lock Monsters (AHL) s bilancí dvou gólů a dvou asistencí. Během tří let absolvoval v základní části NHL celkem 92 zápasů, v nichž vstřelil 8 gólů a na 14 dalších přihrál. V play off zaznamenal v sezoně 2001/2002 ve 23 utkáních celkem pět bodů (1+4).

Související články

šipka Použité zdroje: Dallasstars.com NHLPA.com
šipka Počet shlédnutí článku 140917

Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář