Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, klubu NHL

 3. 7. 04 Stars získali Jaroslava Svobodu  DS.com

Hvězdy pokračují v omlazování kádru

Poté co Stars o uplynulém víkendu draftovali 11 talentovaných mladíků (10 z nich měřilo 185 cm či více) a poté co si výhodnými směnami pozic zajistili několik voleb navíc, musel snad každý pochopit, že to Stars s omlazováním kádru myslí vážně. Jen dva dny nato Stars znovu prokázali, že se jejich filozofie v ničem nezměnila, a přivedli do týmu křídelního útočníka Jaroslava Svobodu z Caroliny Hurricanes. Za zisk 188 cm měřícího a 86 kg vážícího mladíka Stars Hurikánům nabídli 4. kolo příštího draftu.

"Myslíme si, že Jaroslav má potenciál na to, aby se stal hráčem základního kádru. Přesně zapadá do naší nové týmové filozofie. Je urostlý, umí hrát tvrdě a my jsme připraveni dát mu šanci probojovat se do základní sestavy."
Doug Armstrong, generální manažer Stars

Svoboda nezvýší jen výškový průměr Hvězd, ale svým věkem přispěje i k omlazení dallaského kádru. Je mu teprve čtyřiadvacet let, tři sezóny působil v Carolině a v jejím dresu nastoupil v základní části celkem k 91 utkáním. Očekává se, že by měl v Dallasu plnit stejné úkoly, jako třeba v dresu Flames letos plnili Shean Donovan či Marcus Nilson. Ano, pozornosti médií se sice těšili především Jarome Iginla a Miikka Kiprusoff, ale byli to právě hráči jako Donovan či Nilson, kteří svou tvrdou prací v každém střídání celý tým Flames nabudili k tak fantastickým výkonům. Takoví hráči svým výkonem strhávají ostatní, každé střídání nechávají na ledě maximum a starají se v zápasech o sice nepopulární, ale přesto nezbytnou "špinavou" práci. A právě po podobných typech hráčů se Stars právě teď shánějí.

"Svoboda je všestranným typem hráče, který v juniorské lize prokázal své střelecké kvality. Před dvěma lety se navíc s týmem Caroliny probojoval až do finále Stanleyova poháru. Je mladý, vysoký a navíc dobře bruslí, což je pro obránce vždy nepříjemné. Očekáváme, že využije všech svých předností. Šanci ukázat se určitě dostane."
Doug Armstrong, generální manažer Stars

Jaroslav Svoboda, rodák z České republiky, byl jedním z klíčových hráčů Hurikánů během jejich cesty do finále Stanley Cupu v roce 2002, kde však nakonec Carolina v pěti zápasech hladce podlehla Detroitu Red Wings. Jaroslav Svoboda nastoupil ke všem 23 utkáním playoff a do kanadského bodování si připsal 5 bodů za jednu branku a čtyři nahrávky. Tyto statistiky vám však neřeknou, jak moc byl týmu užitečný a jak moc týmu v cestě do finále pomohl. Nastupoval v útočné trojici společně s Erikem Colem a Josefem Vašíčkem a byli to především oni, kteří největší měrou napomohli k výhře Caroliny ve finále Východní konference. Ale ani pak se neztratili, nadále tvrdě bojovali a i ve finále předváděli slušné výkony. Doufejme, že takovouhle houževnatost předvede Svoboda i v příštím playoff, tentokráte však už v dresu Hvězd.

"Nebojím se chodit do rohů, hrát tvrdě, ale jenom v tomhle není moje síla. Nehodím se jen na špinavou práci, dovedu pozlobit i v útoku."
Jaroslav Svoboda, nová akvizice Stars

Některé věci vám po určitém čase zevšední. Lidé potřebují změnu a Svoboda není jiný. Už se nemůže dočkat až dorazí do Dallasu a stane se součástí klubu, který vždy hledí na ty nejvyšší příčky. Po neúspěšné sezóně v Carolině, které po základní části náležela jedna ze spodních příček tabulky Východní konference, se už Svoboda nemůže dočkat začátku sezóny v dresu Hvězd.

"Minulou sezónu jsem nedostal moc příležitostí se na ledě ukázat, tohle je pro mě nový začátek a už se moc těším na začátek sezóny v tak ambiciózním týmu jako je Dallas. Minulou sezónu jsem svému týmu nemohl pomoci tak moc, jak bych si přál a doufám, že tady to bude jiné. Začínám teď s čistým štítem."
Jaroslav Svoboda, nová akvizice Stars

Ve čtvrtém kole draftu bývají vybíraní většinou hráči, kteří celou svou kariéru bojují o svou šanci v NHL. Možná se jim to povede, možná ne. Při jejich výběru doufáte, že jednou možná zapadnou do týmu a stanou se jeho platnou součástí. Touto výměnou však Stars získali hráče kalibru NHL, který je mladý, urostlý a má zkušenosti z vyřazovacích bojů. Dlouhá jízda vyřazovacími boji, mládí a bojovnost - přesně těmito atributy se chtějí Stars prezentovat v následující sezóně. Zdá se, že Jaroslav Svoboda zapadá přesně do této koncepce.

šipka Použité zdroje: Dallas Stars.com
šipka Překlad článku: Kamil Šamulák
šipka Počet shlédnutí článku 134612

Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář

Web4u

Reklama

Dobyli jsme Vídeň

Shrnutí mistrovství světa ve Vídni, kde čeští reprezentanti vybojovali zlaté medaile
www.marken.cz

Češi a Slováci v dějinách NHL

Osudy více než dvou desítek čechů a slováků v NHL
www.marken.cz

Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist