Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 6. 7. 04 Jaroslav Svoboda – další Čech na holení?  Meky

Je to zhruba týden, co přišel do Dallasu Jaroslav Svoboda. Hvězdy za něj obětovaly výběr ve čtvrtém kole draftu 2005. Cena zdá se nikterak veliká. Vedení už také nabídlo Jaroslavovi novou smlouvu, která obsahovala povinné desetiprocentní navýšení platu. Teď je na tahu samotný hráč.

A co to vlastně znamená pro českého fanouška? V první chvíli je to velká radost, protože v Dallasu se to Čechy zrovna nehemží. A když se přesto nějaký hráč u Stars objeví, jeho výkony bývají nezřídka nemastné neslané. Nezbývá než doufat, že Jaroslav bude případ zcela jiný.

Po dlouhé době totiž vybralo vedení hráče, který do týmu typově zapadá. V první řadě je to bojovník a srdcař, který poctivě brání. To je v Dallasu základ. I když se od časů Kena Hitchcocka mnoho změnilo, defenzíva je stále velmi důležitá. Dallas taky nehraje úplně evropský styl hokeje, i když do nezáživného nahazování ala Philadelphia Hvězdám přece jen něco chybí. Jaroslavovi by mohl tenhle styl vyhovovat. Dál má Svoboda velmi dobré fyzické předpoklady a nezdráhá se jich využívat. Hraje důrazně u mantinelu a nebojí se jít do mlýnice před branku.

V podstatě prvním a posledním hráčem, který v Minnesotě, později Dallasu něco dokázal byl František Musil. Když tady tak vypočítávám Svobodovy přednosti nabývám dojmu, že je po Musilovi konečně tím dalším, který se u Stars prosadí. Snad to bude pravda.


Weblog

Předchozí - Dominik Hašek podepsal Ottawě
Následující - Pravidla ledního hokeje

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist