Dallas - Edmonton 5:4 pp (1:1, 1:3, 2:0, 1:0)

Záp. 03/04:   20.1. 0:3    29.2. 5:4 pp   24.3. 4:3 pp   31.3. 1:3

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Edmonton

Dallas nastoupil proti tradičnímu rivalovi z Edmontonu bez Davida Olivera a Scotta Younga. Oba dva trápí záda. Mezeru v sestavě zaplnila nová akvizice Shayne Corson. Postavil se na levé křídlo třetí formace vedle Turgeona a Barnese.

Úvod utkání se lépe podařil domácím. V polovině druhé minuty byl vyloučen Ryan Smyth. Bill Guerin měl v přesilovce dvě velké šance a tu druhou se mu podařilo přetavit ve vedoucí gól. Po střele Bouchera na něj zývala odkrytá svatyně hostí a pro Guerina nebyl problém rozvlnit síť.

Guerin se tak trefil v přesilové hře přesně po třech měsících a jednom dni.

Ve čtvrté minutě mohli srovnat čeští útočníci. Nejprve podcenil Marty Turco střelu Aleše Hemského a gólu zabránil na poslední chvíli. Jen o pár vteřin později Turca zaměstnal Radek Dvořák.

Ve 13. minutě bylo srovnáno. Richard Matvichuk ztratil v obranném pásmu puk a Steve Staios tvrdou střelou překonal Turca v brance domácích.

Mike Modano, autor - Glenn James
Mike Modano
Glenn James

Na začátku druhé minuty druhé třetiny zavezl puk do třetiny Radek Dvořák. Díky nedorozumění Lehtinena s Matvichukem se touš dostal ke Stollovi, jehož střelu pohotově tečoval Raffi Torres - 1:2.

Od Torresova gólu uplynuly jen tři minuty a hosté se opět radovali. Richard Matvichuk nedokázal u mantinelu zpracovat přihrávku od Marty Turca, Pisani jej v pohodě obral o puk a skóroval do opuštěné branky. Pro Matvichuka touto brankou zápas skončil. Trenér Dave Tippett jej po zbytek zápasu již nenasadil.

Stars byli nuceni si kalich hořkosti vypít až do dna. V 15. minutě dostal puk Ryan Smyth, po levém křídle vjel do třetiny, proměnil Sergeje Zubova ve statistu a bez problémů překonal i Turca.

Jiskřičku nadějě vykřesal pro Dallas Brenden Morrow. Na trestné lavici seděl Chimera a Morrow se prosadil, jak jinak než z předbrankového prostoru. Dvoubranková ztráta už nebyla tak hrozivá a dávala Dallasu naději utkání ve třetí třetině alespoň zdramatizovat.

"Druhý gól jim dodal sebedůvěry. Podle mého názoru nebyl Chimerův zákrok na vyloučení. To ale naomlouvá naše hráče, kteří by měli oslabení ubránit."
Craig MacTavish

Hned ve druhé minutě třetí části posunul Rob DiMaio puk na modrou Philippe Boucherovi a ten se nemýlil. Salo měl zakrytý výhled a Boucherova střela byla přesná.

V 5. minutě bylo srovnáno. Bill Guerin našel Teppo Numminena, který byl v mezikruží zcela osamocen a nabídnutou příležitost využil. Byla to Numminenova třetí branka v sezóně.

"Začali jsme chybovat. Nechávali jsme hráče Dallasu neobsazené v těch nejnebezpečnějších prostorech. Je to neuvěřitelně frustrující vidět, jak Vám zápas utíká mezi prsty."

Rozhodnutí zajímavého zápasu přišlo v prodloužení. Pierre Turgeon zamíchal za Salovou brankou s pukem, našel volného Guerina a jeho přesná střela k tyči znamenala konec zápasu a zisk dvou bodů.

"Pierre předvedl za brankou skvělou hru, ostatně tak po celou jeho kariéru. Vyčká na vhodný moment pro přihrávku a pak Vás přesně najde."
Bill Guerin

Dokonalý obrat zápasu byl dokonán. Dallas dokázal vstát z mrtvých, v normální hrací době vyrovnat a v prodloužení rozhodnout. Guerinova radost byla o to větší, že tomu bylo právě rok, co se podrobil náročné operaci stehna. Lékaři dokonce hovořili i o možném konci kariéry tohoto pravého křídla. Přesně jeden rok po zákroku je ale Bill Guerin zpět a ve výborné formě.

šipka Použité zdroje: ESPN.com, Dallasstars.com, Yahoo Sports.com, NHL.com
šipka Počet shlédnutí článku: 351106