Článek 20.1. Konečně dobrá druhá třetina D. Brunclík, R. Štolpa

Brenden Morrow právě bojuje o puk s Mattiasem  Öhlundem. Autor - AP Photo/Richard Lam

Záp. 03/04:   17.12. 3:1    19.1. 3:2   17.3. 3:0   27.3. 2:3 pp

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Vancouver

Vancouveru se doma hrubě nedaří, v normální hrací době vyhrál naposledy 4. prosince. Nedaří se mu ani proti soupeřům z Pacifické divize. V posledních dvou zápasech podlehl nejprve San Jose a poté Anaheimu. A tak si Kosatky chtěly spravit chuť na Hvězdách z Texasu. Jenže Canucks nepříznivou sérii nejenže neukončily, ale jěště prodloužily.

Zápas začal lépe tým z Dallasu. Hned při prvním střídání trefil Mike Modano přesnou střelou zpoza klubka hráčů tyčku Cloutierovy branky.

Na konci třetí minuty mohl otevřít skóre Ed Jovanovski, ale jeho pokus si cestu do sítě nenašel.

To Pierre Turgeon byl v páté minutě o poznání úspěšnější. Podařilo se mu totiž tečovat střelu Richarda Matvichuka tak, že skončila za zády překvapeného Cloutiera. Navzdory jeho protestům rozhodčí neposoudili Turgeonův způsob dosažení branky jako hru vysokou holí a tak branka platila - 0:1.

"Útočníci jsou nejnebezpečnější před brankou a ty naše nevyjímaje."
Richard Matvichuk

Domácí se dostávali do tempa po úvodním gólu jen pozvolna. Ve 12. minutě měl šanci Jarkko Ruutu a Todd Bertuzzi. Ani jeden z nich nebyl úspěšný.

To co se nepodařilo předchozím dvěma hráčům, to se podařilo v 15. minutě Trevoru Lindenovi. Sami Salo si na modré čáře pohrál s Jere Lehtinenem, křižnou přihrávkou našel volného Lindena. Jeho tvrdá střela z první si našla cestu do sítě. Vyrovnáno - 1:1.

Domácím po vyrovnání narostlo sebevědomí. Přitlačili Dallas před jeho branku, chvíli to vypadalo, že obrat v zápase je jen otázkou času.

Marty Turco, autor - Jeff Vinnick/Vancouver Canucks
Marty Turco
Jeff Vinnick/Vancouver Canucks

Jenže v 18. minutě získal výborným napadáním puk uzdravený Mike Modano, posunul ho za branku na Morrowa a jeho zpětnou přihrávku poslal Bill Guerin za záda Dana Cloutiera. Stars vyvedli Vancouver z tempa a ten si do konce úvodní třetiny již nedokázal vytvořit žádnou vážnější příležitost.

"Začátek zápasu a vůbec celá první
třetina se nám vůbec nevyvedla."

Marc Crawford

Ve druhé třetině mělo být vše jinak. Dallas totiž hraje druhou třetinu prachbídně.

Jenže Hvězdy začaly druhou třetinu tak, jak skončily první. Tedy aktivně. Akci dva na jednoho zakončoval po Modanově příhře Bill Guerin. Cloutier skvělým zákrokem střelu vyrazil. Krátce na to střílel nebezpečně Teppo Numminen, i tentokrát byl domácí strážce svatyně na svém místě.

Vancouver zareagoval dalším náporem jehož vyvrcholením byly šance Bretuzziho a Marka Malíka. Dallasu pomohly ze sevření dvě přesilovky. V první měl dobrou příležitost Boucher a tu druhou již hosté proměnili v gól.

Marty Turco

Richard Matvichuk nabil na modrou volnému Jasonu Arnottovi. Jeho střelu Cloutier vyrazil jen k Matvichukovi. Jeho pohotový pokus domácí brankář za svá záda opět nepustil. Jenže vyražený puk uzmul David Oliver a svým premiérovým gólem v této sezóně poslal Hvězdy do dvougólového trháku.

"Ani 3000 přihrávek vám nepomůže, když nevystřelíte na bránu. Musíme střílet ještě častěji."
Jason Arnott

Domácí se dočkali dalšího gólového úspěchu v 16. minutě. Na trestné lavici vysedával Niko Kapanen a přesilovku ukončil Brendan Morrison. Sami Salo pálil tvrdě a přesně a Marty Turco jeho střelu s největší námahou pouze vyrazil. Přestože na Morrisona zývala odkrytá hostující svatyně, jednoduchou pozici rozhodně neměl. Byl v nevýhodném střeleckém úhlu a Turco se začal přesouvat. Zvolil prudkou střelu. Puk se odrazil od tyče a skončil v síti, sníženo - 2:3.

Canucks vrhli veškerou sílu do ofenzívy a jejich nápor neotupila ani přestávka. Ve třetí třetině si vytvořili dostatek šancí. Největší měl zřejmě ve 13. minutě Daniel Sedin, ale ani jednou nedokázali dostat puk za záda výborného Marty Turca. Dallas ubránil cenné vítězství.

"Je to jednoduché. Prostě nehrajeme náš nejlepší hokej. Musíme naši hru zjednodušit a opět začít zejména tvrdě pracovat, pak se vše změní k lepšímu."