Stránky o klubu NHL

Článek 14.1. Týmový výkon korunoval Guerin D. Brunclík, R. Štolpa

San Jose - Dallas 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Nils Ekman atakuje Marty Turca, ten však všem atakům domácích odolal a vychytal čisté konto. Autor - AP Photo/Paul Sakuma

Záp. 03/04:   6.12. 1:2    13.1. 3:0   30.1. 3:1   7.3. 4:0   16.3. 3:3 pp   28.3. 1:2 pp

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

San Jose

Trenér Dave Tippett se rozhodl po neúspěšném zápase s Coloradem přeskupit složení obranných dvojic. Na tribuně nechal sedět Dona Sweeneyho a k Zubovovi do první obrany postavil Philippe Bouchera. Druzí v pořadí byli Matvichuk s Numminenem a třetí dvojice hrála ve složení Trevor Daley a Jon Klemm.

Trevor Daley měl tímto opatřením dostat více času na ledě a celkově měly být nové obranné dvojice nebezpečnější v ofenzivě. Davu Tippettovi se rošáda povedla.

V polovině 8. minuty si domácí branku objel Trevor Daley a pokusil se překvapit Jevgenije Nabokova. Neúspěšně.

V 11. minutě zavařili Žraloci hostující obraně a výsledkem útočné akce byl opakovaný pokus Marleaua o zasunutí puku za brankovou čáru. Marty Turco odolal jen s velkými obtížemi. Zápas by se zřejmě odvíjel zcela jinak, kdyby tuhle akci dokázali domácí dotáhnout to gólového konce.

Scott Young, autor - DS.com
Scott Young
DS.com

O pět minut později stál na konci rychlé kombinační akce Dallasu Steve Ott. Jeho backhandový pokus byl však na Nabokova málo.

Necelé tři minuty před koncem třetiny se již skóre měnilo. Jere Lehtinen vybojoval puk pro Turgeona, který se pokusil překvapit Nabokova z nulového úhlu přesně tak, jak to má v oblibě. Ten však jeho střelu vyrazil k Bradu Stuartovi. Jeho pokus o vyhození zachytil Scott Young a přesnou střelou poslal Dallas do vedení.

"Dnes jsme výborně napadali soupeře v rozehrávce a právě napadání nám
přineslo první branku."

Scott Young

V posledních čtyřech zápasech vstřelil Young už svůj čtvrtý gól.

Ve druhé třetině Dallas kontroloval průběh hry a nepouštěl domácí borce do větších šancí. Po jednom takovém náznaku šance vyslal Stu Barnes do rychlého kontru Billa Guerina. Jeho střela se odrazila od vnitřní brankové konstrukce tak prudce, že gól zaregistrovali rozhodčí až po chvíli - 0:2.

Nejpilnějším střelcem Sharks byl Patrick Marleau, který vyslal v polovině 10. minuty už pátou střelu na branku hostí. Domácí hráli přesilovku při vyloučení Jere Lehtinena a ani tahle se střela se neujala.

"Nejenže hrál Dallas dobře, ale my jsme navíc nepředvedli naši obvyklou hru."
Patrick Marleau

Ve druhé třetině musel ze hry odstoupil Rob DiMaio. V souboji s Bradem Stuartem si poranil kotník.

Podle zámořských médií odehrál Dallas zřejmě nejlepší zápas ve letošní sezóně, který podpořil výborným výkonem brankář Marty Turco.

I třetí třetinu začali hosté aktivně. Pierre Turgeon spálil svoji šanci hned ve druhé minutě. O chvíli později fauloval Mike Ricci, ale Nabokova neohrozily Hvězdy v přesilovce ani jedinou střelou. Puk ze své sítě tak lovil až v minutě jedenácté.

Philippe Boucher narýsoval kolmou přihrávku na rozjetého Brendena Morrowa. Jeho střelu Nabokov pouze vyrazil a Bill Guerin byl u volného puku první - 0:3.

"Dnes nás předčili ve všech aspektech hry. Jsem si jistý, že takový zápas už neodehráli hodně dlouho."
Ron Wilson

Na pětizápasovém tripu hraje Dallas o holé bytí a nebytí. V San Jose udělal první krok směrem kupředu, bude v Coloradu následovat další nebo Hvězdy zopakují blamáž ze sobotního zápasu?

šipka Použité zdroje: ESPN.com, Dallasstars.com, Yahoo Sports.com, NHL.com
šipka Počet shlédnutí článku: 351065